A magyar válogatott első gólját Vincze Péter, a Gyergyói HK játékosa ütötte. A magyar bő keretnek négy székelyföldi születésű játékos, Mihály Ákos, Bartalis István (mindkettő Hydro Fehérvár AV19), Fejes Nándor (Gyergyói HK) és Sofron István (Csíkszeredai Sportklub) a tagja, de a válogatottal készül két erdélyi csapatnál hokizó anyaországi hokis, Vincze Péter (Gyergyói HK) és Kóger Dániel (Brassói Corona) is. A válogatott egyik másodedzője Szilassy Zoltán, aki idén tavasszal Erste Ligát nyert a Gyergyói HK-val.
Ez volt az első, nézők előtt rendezett hivatalos jégkorong-mérkőzés az MVM Dome-ban, ahova közel 9000-en látogattak ki.
A hazai keretből ezúttal a kapus Horváth Dominik, a hátvéd Falus Ádám és Szirányi Bence, a csatár Vértes Nátán, Kóger Dániel, Mihály Ákos és Németh Kristóf maradt ki. A kapuban Bálizs Bence helyett Rajna Miklós kezdett, míg Hári János és Sebők Balázs mellé ezúttal Galló Vilmos került az elsőszámú csatársorba, Sofron István pedig Erdély Csanád és Bartalis István mellé a másodikba. A szerdán pihenő Nagy Gergő Papp Kristóffal és Terbócs Istvánnal alkotta a támadótriót, a negyedik sor – Csányi Karol, Nagy Krisztián, Vincze Péter összeállításban – változatlan maradt.
Kevin Constantine szövetségi kapitány alakulata az eddigi tíz felkészülési összecsapásán kilencedik vereségét könyvelhette el. Ez volt a 39. egymás elleni ütközet, a mostani, 31. szlovén siker előtt hat magyar diadal és két döntetlen volt.
Kedden, ismét az MVM Dome-ben a kanadai válogatott ellen lép jégre a magyar válogatott, amely a világbajnokságon sorrendben Dánia (május 13.), az Egyesült Államok (május 14.), Franciaország (május 16.), Svédország (május 18.), Finnország (május 19.), Németország (május 21.) és Ausztria (május 22.) csapatával találkozik Tamperében. A nyolcas utolsó helyezettje kiesik a divízió 1/A-ba, az első négy pedig negyeddöntőt játszhat a rigai csoport négy legjobbjával.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Székely János szombathelyi megyés püspök lesz a csíksomlyói pünkösdi búcsú szónoka. A szervezés már javában zajlik, az idei búcsú jelmondata pedig a keresztséget állítja középpontba.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!