Bár a házigazda Brassói Corona már 1:13-nál előnybe került, illetve az első szünetben is vezetett, a Csíkszeredai Sportklub a duplázó Becze Tihamér vezényletével kétszer is egyenlíteni tudott az Erste Liga döntőjének ötödik összecsapásán.
A székelyföldi vendégeknek az utolsó harmadban a fordítás is összejött Judd Blackwater találatával, majd a végén Jack Combs üres kapus góllal állított be a 2–4-es végeredményt. A brassóiaktól mindkét alkalommal Cody Fowlie volt eredményes.
Győzelmével a kék-fehér alakulat összesítésben 3–2-re vezet, így már csak egy sikerre áll attól, hogy a 2010-11-es szezon, illetve a Ferencvárossal megosztott tavalyi bajnoki cím után harmadjára is megnyerje a ligát.
A döntő hatodik összecsapását csütörtökön 21 órától rendezik a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán.
Jason Morgan, Csíkszeredai Sportklub: „Tudtuk, hogy egy meccset meg kell nyernünk Brassóban, nagyot küzdöttünk ezért a sikerért. Két erős csapat kemény csatáját láthattuk. Gyengén kezdtünk, de sikerült a javunkra fordítani a helyzetet, még úgy is, hogy az ellenfelet nagyon jó támadójátékosok alkotják. Meg kell dicsérnem Adorján Örsöt (a Sportklub 94,44 százalékos hatékonysággal védő kapusa – szerk. megj.) a mai teljesítményéért. A beállásával plusz egy légióst is használhattam, ez pedig nyerő húzásnak bizonyult számunkra ezen az estén. Most kicsit kiélvezzük a győzelmet, majd csütörtökön újból találkozunk.”
Dave MacQueen, Brassói Corona: Ebben az évben semmit sem sikerült könnyedén megoldanunk, miért lenne ez most másként? Az első harmad rendben volt, jól kezdtünk, de a második harmadtól az ellenfél játszott jobban. Pontosan azt csinálták, amit nekünk kellett volna, üldözőbe vettek és mindent a maguk javára fordítottak. Okosabbnak kell lennünk. Az egyik ellentámadáson a liga egyik legjobb gólszerzőjét hozhattuk volna helyzetbe, de nem adtuk le neki a korongot. Mit mondhatnék még?”
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A legújabb részben szó esik a magyar válogatott kudarcáról, a román sportsajtó kárörvendő hangneméről, az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK fontos mérkőzéseiről, a GYHK nemzetközi szerepléséről és Kerekes Éva kézilabda-karrierjének alakulásáról is.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
A koalíció úgy döntött, hogy a bírák és ügyészek nyugdíja a fizetésük 70 százaléka lesz – jelentette be Kelemen Hunor, az RMDSZ elöke kedden.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!