Már csak egy győzelem választja el a Sportklubot az aranytól

Gergely Imre 2021. április 06., 20:26 utolsó módosítás: 2021. április 06., 21:39

Ismét nyerni tudott a Csíkszeredai Sportklub Brassóban és ezzel 3–2-re alakította az Erste Liga döntőjének állását. A házigazda Corona az első harmadban ugyan még vezetett, később azonban végig ellenfele akarata érvényesült.

Becze volt a csíkszeredaiak egyik nyerőembere Fotó: Alexandra Sampetru/Corona

Nem kezdődött jól a meccs csíki szempontból. Alighogy bedobták a korongot, máris vezetést szerzett a Brassói Corona a jégkorong Erste Liga döntőjének, ötödik, keddi találkozóján. Fowlie lépett ki, és lőtte ki a hosszú felsőt (1–0).

Akár azonnal egyenlíthetett volna a Sportklub, de Becze kihagyta a helyzetét. Az első kiállítás a 4. percben jött, Mihály került ki a büntetőpadra. A csíkiak csak helyzetekig jutottak a két perc alatt, gólig nem. Az egyenlítés a 10. percben jött el, amikor Becze három brassói szorításában, remek cselek után lőtt és mattolta Polcot (1–1).

A 15. percben ismét a kék-fehérek 20-asa került ziccerbe, de ezúttal Polc hárított és a kipattanóból sem sikerült betalálni. A 18. percben újra Becze neve került a jegyzőkönyvbe, amikor kiállították. Az emberelőnyüket gyorsan kihasználták a kék-sárgák, a passzjátékot Fowlie váltotta gólra, a szünetben 2–1-re vezetett tehát a Corona annak ellenére, hogy az első húsz percet végig dominálta a Sportklub.

A második harmadban a Corona vette át az irányítást, a játékrész nagyobb részében Adorjánnak volt több dolga, de a fiatal hálóőr állta a sarat.

Aztán kiegyenlítettebb lett a játék, és a 33. percben az eredmény is egyenlő lett: Becze vágta be közelről Blackwater kipattanóját. Más lényeges esemény nem történt ebben a játékrészben így 2–2-es döntetlennél jöhetett a harmadik harmad.

Fotó: Alexandra Sampetru/Corona

A 45. percben kapta a második emberelőnyét a Sportklub, de ezt sem sikerült értékesíteni, sőt a két perc alatt egy veszélyes helyzet volt, és az a kék-fehérek kapujánál. Wishart eladott korongjából McFadden lőhetett, gól azonban nem született ekkor sem. Ami nem ment emberelőnyben az sikerült egyenlő létszámnál: 3–2-re alakította az állást Blackwater a kapu mögül visszafordulva.

Innen a Brassónak lett volna sürgősebb, de a Sportklub volt a veszélyesebb, Tousignant szólóját védte Polc. Az 53. percben a Corona is másodszorra került emberelőnybe, de nem nagyon tudtak vele mit kezdeni. Az 57. percben Fowlie botján volt az újabb egyenlítő találat, de nem sikerült eltalálnia a kapu torkában a levegőben érkező korongot.

A kapuslehozatal sem segített Dave McQueen legénységén, Combs üres kapus találata lezárta a találkozót.

4–2-re nyert és összesítésben 3–2-re vezet a Sportklub az Erste Liga döntőjében.

A következő meccsen, csütörtökön meglehet a bajnoki cím is a Csíkszeredának.

Jégkorong Erste Liga döntő, 5. mérkőzés:

Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub 2–4 (2–1, 0–1, 0–2).
Gólszerzők: Cody Fowlie (2., és 18. perc), illetve Becze Tihamér (10., 33.), Judd Blacwater (50.), Anthony Combs (60.).
Kapura lövések: 36–45.
Kiállításpercek: 4–4.