A kék-fehérek a liga eltiltott pontkirálya, Becze Tihamér hiányában is meg tudták őrizni pályaelőnyüket, de ezért komolyan meg kellett szenvedniük. A fordulatos keddi találkozón előbb a GYHK vezetett, majd a Sportklub egyenlített, aztán a gól nélküli középső játékrész után a harmadik felvonás végén a hazaiak álltak nyerésre, a vendégeknek viszont sikerült kiharcolniuk a ráadást.
A hosszabbításban Jack Combs volt a csíkiak hőse, az amerikai támadó aranygólja mellett a rendes játékidőben is betalált, ugyanakkor egy asszisztot is jegyzett, így a Sportklub mindhárom góljából kivette részét. Rajta kívül még Judd Blackwater volt eredményes Jason Morgan és Hozó Levente együtteséből. A gyergyói csapat góljait szintén légiósok, a kanadai Shawn St-Amant és a szlovén Eric Pance szerezték.
Fordulatos, ötgólos mérkőzésen győzte le az FK Csíkszereda az Unirea Sloboziát a labdarúgó Szuperliga alsóházában. A szombat délutáni meccsen a csíkiak háromszor is előnybe kerültek, a hajrában pedig a VAR és a kapufa mentette meg őket az egyenlítéstől.
Különösebben nem kellett megerőltetnie magát a Sepsi OSK-nak a Chindia ellen. Szabadrúgásból egy gólt elértek, ez pedig elégséges volt. Még egy lépést megtettek az élvonal felé.
Életveszélyesen megsérült egy férfi egy közúti balesetben szombat este, miután lesodródott az autó az úttestről és a tetejére fordulva állt meg. A súlyos sérültet helikopterrel szállították kórházba.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Az erdélyi magyar közösség érdeke, hogy az RMDSZ jó kapcsolatot ápoljon a mindenkori magyar kormánnyal – állapította meg pénteki kolozsvári ülésén az RMDSZ csúcsvezetősége.
A Fidesz-vereség erdélyi világvége hangulatú megélésének okai nem Magyarországon, hanem itthon keresendők.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!