Videó: a székely hokinegyeddöntő első felvonásának gólösszefoglalója

Székely Sport 2021. március 03., 10:34 utolsó módosítás: 2021. március 03., 10:48

Az első mérkőzés után a Csíkszeredai Sportklub vezet a Gyergyói Hoki Klub elleni párharcban a jégkorong Erste Liga rájátszásának nyitókörében. A kedd esti találkozó hosszabbítás után, Jack Combs találatával dőlt el.

Látványos játékot hozott az első playoff-csata Fotó: Veres Nándor

A kék-fehérek a liga eltiltott pontkirálya, Becze Tihamér hiányában is meg tudták őrizni pályaelőnyüket, de ezért komolyan meg kellett szenvedniük. A fordulatos keddi találkozón előbb a GYHK vezetett, majd a Sportklub egyenlített, aztán a gól nélküli középső játékrész után a harmadik felvonás végén a hazaiak álltak nyerésre, a vendégeknek viszont sikerült kiharcolniuk a ráadást.

A hosszabbításban Jack Combs volt a csíkiak hőse, az amerikai támadó aranygólja mellett a rendes játékidőben is betalált, ugyanakkor egy asszisztot is jegyzett, így a Sportklub mindhárom góljából kivette részét. Rajta kívül még Judd Blackwater volt eredményes Jason Morgan és Hozó Levente együtteséből. A gyergyói csapat góljait szintén légiósok, a kanadai Shawn St-Amant és a szlovén Eric Pance szerezték.

Videó: Magyar Jégkorong Szövetség
Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharc szerdán 18 óra 30 perctől folytatódik a második mérkőzéssel, ugyancsak Csíkszeredában.