A magyar válogatottban két székelyföldi születésű játékos is szerepelt: a csíkszeredai Simon Bíborka hátvédként, míg a gyergyóremetei Fehér Nikolett csatárként segítette a csapatot. A válogatott vezetőedzője Bedő Botond, aki szintén Csíkszeredában született.
A szombat esti zárómérkőzésen, Ausztria ellen egygólos győzelmet arattak a magyar lányok, ezzel veretlenül, százszázalékos teljesítménnyel zárták a vébét.
A diadal révén a csapat mostantól a 2026-os kanadai A csoportos világbajnokságra készülhet.
A magyarok a Tüskecsarnokban megrendezett világbajnokságon korábban Franciaországot 3–1-re, Norvégiát 3–0-ra, Olaszországot 4–0-ra, Németországot pedig 2–1-re győzték le.
Női U18-as korosztályú jégkorong-világbajnokság, divízió 1/A, 5. forduló:
Magyarország–Ausztria 1–0 (0–0, 0–0, 1–0).
Gólszerző: Báhiczki-Tóth Boglárka (53. perc).
A záróforduló másik két mérkőzésén: Norvégia–Franciaország 5–3 (3–3, 1–0, 1–0) és Olaszország–Németország 3–0 (0–0, 2–0, 1–0).
A végeredmény: 1. Magyarország 15 pont (13–2), 2. Olaszország 12 pont (12–9), 3. Németország 6 pont (12–12), 4. Norvégia 5 pont (12–15), 5. Franciaország 4 pont (10–16), 6. Ausztria 3 pont (9–14).
Magyarország feljutott a világelitbe, Ausztria pedig kiesett a divízió 1/B-be.
Kapusok: Csordás Csenge (KASI), Milibák Helga (BJA) és Takács Noémi Zoé (MAC Budapest).
Hátvédek: Báhiczki-Tóth Boglárka (Purcell, kanadai), Hajdu Lili, Schneider Kata (mindketten BJA), Haraszt Lorina (IOGJA), Koncz Boglárka (HKB), Kornyilov Anna, Simon Bíborka (mindketten Budapesti MAC), Szabó Bonita (SC Rheintal Future, svájci).
Csatárok: Bátyi Boróka, Bereczki Blanka, Sághy Lara (mindhárman BJA), Bereczki Dóra (DEAC), Faragó Luca (Ajkai Óriások), Fehér Nikolett, Gergely Dalma (mindketten HKB), Hiezl Réka Effi (Vasas), Mozolai Berta (Stanstead, kanadai), Pásztor Flóra (Purcell, kanadai), Polónyi Petra, Weiler Krisztina (mindketten OHA, kanadai).
Tartalék: Gyula Rebeka (BJA), Kovács-Ferencz Lorin (FTC).
Stáb: Bedő Botond (szövetségi edző), Fodor Zoltán (másodedző), Delaney Collins (mentoredző), Zaka Norbert (kapusedző), Kozák Attila (erőnléti edző), Zámola Viktória (rehabilitációs edző), Szilágyi Soma (felszerelés-menedzser), Szilágyi Lili (csapatvezető), Jasó Judit (szakági vezető), Kaposi Dávid (média).
Rossz arcát mutatta a Sepsi OSK a legutóbbi bajnoki mérkőzésén, nagy zakót kapott a címvédő FCSB-től. A csapat idén gyenge játékkal rukkolt elő, így az edzői stábnak fel van adva a lecke. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük a kialakult helyzetről.
Jónak tartja a székelyföldi jégkorong színvonalát a Csíkszeredai Sportklub edzője. Talán az egyetlen hátrány, ami kissé visszatartja a fejlődést, az az, hogy az utánpótlást tekintve nem túl nagy a hokis közösség – vélekedik Kevine Constantine.
Megnőtt az utóbbi időben az Electrica Furnizare elleni, számlázási problémákkal kapcsolatos fogyasztóvédelmi panaszok száma. Az áramszolgáltató vállalat gyakran már a fogyasztóvédelmi hatósággal sem kommunikál, és ezért újabb bírságokat kapott.
Sofőrök millióinak kell mélyebben a zsebükbe nyúlniuk, ha a kormány valóban kivet egy új típusú adót a szennyező járművekre. Márpedig nagyon kevés a valószínűsége, hogy ne lépjék meg.
Az Emberi Jogok Európai Bíróságán folytatja a küzdelmet a „December 15. – A román–magyar szolidaritás napja” Egyesület – tájékoztatta kedden a Krónikát Tőkés László EMNT-elnök sajtóirodája.
És vigyázzunk: új csalási módszer terjed az interneten!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!