A magyarok nem számítottak esélyesnek, eddig egyszer, a 2013-as budapesti divízió I/A-tornán sikerült legyőzniük a kazahokat. Előtte ötször, azóta pedig hatszor nyert az orosz bázisú KHL-ben szereplő játékosokat felvonultató és a legutóbbi vb-n 12. rivális.
Az első nyolc percben mindkét oldalon kimaradt egy-egy emberelőny, de érződött az idény eleji forma, azonos létszámban sem forogtak veszélyben a kapuk. Még a szünet előtt Sebők ült ki, ezt kevesebb mint fél perc alatt gólra váltotta Mihailisz, aki bántóan üresen maradt Bálizzsal szemben, és még egy cselre is volt ideje.
A kazahoknak csupán három kapura lövésük volt a nyitóharmadban, mégis vezettek.
Magyar helyzetekkel és góllal indult a középső felvonás: egy kontrából a 16 éves Szongoth kotorta be a kipattanót. A tini csatár második felnőtt válogatott meccsén a második gólját szerezte, megjött a közel 400 fős magyar szurkolósereg hangja is. Rövid hullámvölgy után ismét felpörgött a rivális, és a 32. percben a hátvéd Breusz kérte el a sarokból a pakkot, amelyet hihetetlen pontosággal, a felső léc segítségével vágott be. Három perc múlva Muhametov fonákkal, éles szögből talált be.
Hetvenegy másodperccel később Nilsson erőből passzolt Sofron botjára, onnan pedig bepattant a korong.
A záró játékrészben nem engedte magára a magyar válogatottat a kazah, amely sok időt töltött a támadózónában, és a 49. percben szerencsés góllal növelte előnyét: Mihailisz középre adása Ortenszky korcsolyájáról a kapuba vágódott. A Metallurg Magnyitogorszk csatára az 54. percben szólóból volt eredményes, immár harmadszor.
Pénteken az olimpiai bronzérmes, házigazda szlovákok, vasárnap pedig a vb-tizedik osztrákok következnek. A kvartett első helyezettje jut ki a 2026-os olimpiára.
Jégkorong, olimpiai selejtező, 1. forduló:
Kazahsztán–Magyarország 5–2 (1–0, 2–2, 2–0),
gólszerzők: Mihailisz (16., 49., 54.), Breusz (32.), Muhametov (35.), illetve Szongoth (23.), Sofron (36.).
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!