A zágrábi a mérkőzés izgalmas és kiélezett küzdelmet hozott, ahol a két csapat felváltva vezetett. A harmadik harmad hajrájához érkezve, három perccel a rendes játékidő vége előtt 3–3 volt az állás. Azonban az ázsiai válogatott az 58. percben betalált, megszerezve ezzel a győzelmet jelentő gólt.
U20-as férfi jégkorong vb, divízió 2/A, 1. forduló:
Kína–Románia 4–3 (1–1, 1–1, 2–1).
Gólszerzők: Fanke Meng (18. és 58.), Szun Peng (30.) és Luan Zsong (43.), illetve Bogács Tamás (7.), Márton Tamás (31.) és Kozma Gergő (46.).
Kapura lövések: 22–24.
Büntetőpercek: 10–4.
Játékvezetők: Chae YoungJin (dél-koreai), Marko Šaković (horvátországi) és Michał Żak (lengyel).
A nyitónap másik két mérkőzésén: Litvánia–Hollandia 8–2 (3–1, 3–0, 2–1) és Horvátország–Nagy-Britannia 3–1 (0–1, 1–0, 2–0).
A folytatásban a romániai válogatott Hollandia (január 7., 13.30 óra), Litvánia (január 9., 17 óra), Horvátország (január 10., 20.30 óra) és Nagy Britannia (január 12., 13.30 óra) ellen lép majd jégre. A torna első helyezettje feljut a divízió 1/A-ba, az utolsó pedig kiesik.
Kapusok: Buda Márton (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Márk Bálint (Gyergyói HK).
Hátvédek: Nagy Tamás (Háromszéki Ágyúsok), Szabó Tas, Molnár Ákos (mindketten Gyergyói HK), Kovács Előd (Csíkszeredai Sportklub), Tudor Nechita (Okanagan Hockey Academy, osztrák), Baraboi Csongor (Székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia) és Szekeres Róbert (Sapientia U23).
Csatárok: Călin Lupașcu, Răzvan Timaru, Szopos-Böjte Szabolcs, Salamon Róbert, Fehér Csanád (mind Gyergyói HK), Bogács Tamás (Miskolci DVTK Jegesmedvék), Kozma Gergő (Alvesta SK, svéd), Kovács Alpár, Kovács Szabolcs (mindketten Debreceni EAC), Süveg István, Süveg Botond (mindketten Székesfehérvári ifj. Ocskay Gábor Jégkorong Akadémia), Márton Tamás és Ágoston Tamás (mindketten Sapientia U23).
Stáb: Góga Attila (vezetőedző), Papp Szabolcs Tibor (másodedző), Fülöp Rajmund (kapusedző), Szentes Ervin (felszerelés–menedzser), Horvát Tamás (csapatvezető).
A Román Jégkorong-szövetség összesítése szerint 59 csapat jelezte részvételi szándékát a következő idényre. A férfi felnőtt mezőnyben nyolc gárda indul, nem lesz ott a Bukaresti Red Hawks.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!