Gyorsan fordított a címvédő a Sportklub ellen, gyergyói öröm a székely hokirangadón

Gergely Imre 2024. február 22., 21:45 utolsó módosítás: 2024. február 22., 23:24

Rangadóhoz illő hangulatban, zsúfolt lelátók előtt zajlott a szezon ötödik székely derbije. A GYHK háromgólos előnyt épített, de a Sportklub szorossá tudta tenni a végét. Azonban az utolsó dudaszó után a piros-fehér szurkolók ünnepelhettek.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Hajtós, iramos meccset vívott a gyergyói és a csíki csapat csütörtök este. A gólok sem maradtak el. Előbb Láday húzott egy váratlant, Milan-nal játszott össze és szerezte meg a vezetést. Két perc múlva már a hazai szurkolók ünnepelhettek találatot. Kétszer is, ugyanis Vincze Péter közeli gólját hosszas videózás után adták meg a játékvezetők. A csíki szakvezetés kérte, hogy vizsgálják meg az akciót, lest véltek látni a gól előtt.

És még a szünet előtt megjött a második gyergyói találat is, Orbán mesteri passzát értékesítette Sylvestre. 2–1-re vezetett tehát a GYHK az első húsz perc után.

A második harmadban inkább a vendégek kapuja forgott többször veszélyben, de O' Connor remekelt, és Rinne is óriási bravúrral mentett Becze ziccerénél. A GYHK a felvonás utolsó percében növelte az előnyét, Bodó egy jól kijátszott emberelőnyös helyzetet értékesített (3–1).

A záró játékrész egy csíki kapuvassal indult, nagyobb fokozatba kapcsoltak a kék-fehérek, a hazaiak pedig igyekeztek távol tartani őket a kaputól. Aztán Bodó villanásával pedig már hárommal vezetett a Gyergyói Hoki Klub.

Azonban a meccs ezzel nem dőlt el. Milan egy emberelőnyt használt ki villámgyorsan, majd Becze egy kapu előtti tumultusból már minimálisra csökkentette a különbséget (4–3).

A végén lehozta a kapusát a Sportklub, Sylvestre pedig az üres hálóba vágta a mindent eldöntő ötödik piros-fehér gólt.

A GYHK így ötpontosra növelte az előnyét a Sportklubbal szemben a jégkorong Erste Liga tabellán. Mindkét székely együttes szombaton lép jégre legközelebb, a Sportklub a Dunaújvárost, a Gyergyói Hoki Klub a Debrecent fogadja.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 5–3 (2–1, 1–0, 2–2).
Gólszerzők: Vincze Péter (15. és 39. perc), Sébastien Sylvestre (20., 60.), Chris Bodó (49.) illetve Láday Tamás (14.), Cody Milan (52.), Becze Tihamér (57.).