Véget ért a Sapientia U23 egyetemi hokiligás idénye

Dobos László 2023. március 23., 10:43

Az elődöntő jelentette a végállomást a Sapientia U23 csapata számára az Európai Egyetemi Jégkorong Ligában. A székelyföldi diákcsapat szerdán este hazai pályán, az elődöntő negyedik meccsén kétgólos vereséget szenvedett a Besztercebányától, és kiesett.

Idegenből elcsíptek egy meccset, otthon ez nem jött össze Fotó: Forrás: Sapientia U23

Csíkkarcfalván, a Felcsíki Műjégpályán rendezték az Európai Egyetemi Jégkorong Liga (EUHL) keleti csoportja elődöntőjének harmadik és negyedik mérkőzését. A keddi esti meccset, hosszabbítás után a vendégek 4–3-ra nyerték, szerdán este pedig újabb szoros találkozó zajlott Felcsíkon.

Az első harmadban nem esett gól, a második játékrészben pedig Benedek Gergő révén a Sapientia szerezte meg a vezetést. Az utolsó harmad első perceiben azonban betalált a Besztercebánya, majd kemény hajrával az utolsó percekben újabb két gólt szereztek, és ezzel eldőlt a meccs, illetve a párharc.

EUHL-elődöntő, negyedik mérkőzés:

Sapientia U23–Besztercebányai UMB 1–3 (0–0, 1–0, 0–3).
Gólszerzők: Benedek Gergő (29.), illetve Jakub Slivka (42.), Marek Chamula (56.) és Robert Svitek (57.). Kapura lövések: 29–36. Játékvezetők: Gergely Lehel és André Attila, illetve Csata Attila és Magyar Áron.
A párharcot a Besztercebánya nyerte 3:1-es összesítéssel.

A másik ágon a szlovákiai Zsolnai HC Uniza jutott döntőbe, összesítésben 3:1-re nyerte a lengyel UHT Sabers Oświęcim elleni párharcot.