Csíkkarcfalván, a Felcsíki Műjégpályán rendezték az Európai Egyetemi Jégkorong Liga (EUHL) keleti csoportja elődöntőjének harmadik és negyedik mérkőzését. A keddi esti meccset, hosszabbítás után a vendégek 4–3-ra nyerték, szerdán este pedig újabb szoros találkozó zajlott Felcsíkon.
Az első harmadban nem esett gól, a második játékrészben pedig Benedek Gergő révén a Sapientia szerezte meg a vezetést. Az utolsó harmad első perceiben azonban betalált a Besztercebánya, majd kemény hajrával az utolsó percekben újabb két gólt szereztek, és ezzel eldőlt a meccs, illetve a párharc.
EUHL-elődöntő, negyedik mérkőzés:
Sapientia U23–Besztercebányai UMB 1–3 (0–0, 1–0, 0–3).
Gólszerzők: Benedek Gergő (29.), illetve Jakub Slivka (42.), Marek Chamula (56.) és Robert Svitek (57.). Kapura lövések: 29–36. Játékvezetők: Gergely Lehel és André Attila, illetve Csata Attila és Magyar Áron.
A párharcot a Besztercebánya nyerte 3:1-es összesítéssel.
A másik ágon a szlovákiai Zsolnai HC Uniza jutott döntőbe, összesítésben 3:1-re nyerte a lengyel UHT Sabers Oświęcim elleni párharcot.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) közzétette a Szuperliga következő két fordulójának programját. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK a 7. és a 8. játéknapon is közvetlenül egymás után játszik.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Átláthatóbb és kiszámíthatóbb támogatási rendszert ígér a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára, Heidl György a Krónikának adott interjújában.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!