Az IIHF beszámolója szerint az ukrajnai háború miatt kizárt oroszok helyett Franciaország játszhat majd az elitvébé A csoportjában Helsinkiben, a fehéroroszokat pedig Ausztria váltja a B csoportban Tamperében, így 16 csapatos marad a mezőny. Az elit-vb-re május 13. és 29. között kerül sor. A versenykiírásnak az a pontja változatlan maradt, hogy mindkét csoport utolsó helyezettje kiesik a divízió I-be.
A május elején esedékes divízió I-es mezőny A csoportját a B-ből Litvániával töltötték fel, így a másod- és harmadosztályt is öt-öt gárda alkotja majd. Előbbiben a magyarok és a romániai válogatott ellenfele a Koreai Köztársaság, a házigazda Szlovénia és Litvánia lesz. Az első kettő feljut az élvonalba, az utolsó kiesik a divízió I B csoportjába.
Rövid másodosztályú száműzetés után emelt fővel tér vissza a román labdarúgás élvonalába a Sepsi OSK. A gyors visszajutás örömét beárnyékolják az anyagi nehézségek. Exkluzív interjúnkban Diószegi László nyíltan beszél a Szuperliga jelentette kihívásokról.
Váratlan jelenet zavarta meg a Szebeni Kerékpáros Körverseny harmadik szakaszát: egy medvebocs szaladt át az úton közvetlenül a mezőny élén haladó versenyzők előtt.
Rövid ímélben értesítették Dolhai Istvánt, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetőjét, hogy július végéig láthatja el főkonzuli teendőit.
Elkészült a romániai magyar tannyelvű középiskolák idei érettségi rangsora. A végzősök átlageredményei alapján összeállított toplista a legjobb intézmények mellett azt is megmutatja, hol érettségiztek a legtöbben, hol született a legtöbb 10-es eredmény.
A bíróságon folytatódhat a Bihar megyei magyar közélet egyik legrégebbi politikai konfliktusa: Szabó Ödön pert indított Csomortányi István ellen. Az RMDSZ-es politikus rágalmazásról beszél, az EMSZ-alelnök szerint a per célja az elhallgattatása.
Hétvégén érkezik az enyhülés, de hosszú távon kéne gondolkodni, ha fel akarunk készülni a további hőségekre.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!