Vaclav Novak sportigazgatóként folytatja tevékenységét a klubnál, de másodedzői szerepet is vállal. Őt kérdeztük az elmúlt hét fejleményeiről és a közeljövőről.
– Az első kérdés, ami felmerül: miért volt szükség Alexander Trofimov leváltására?
– A kommunikációval voltak gondok. Mivel nem tudta megértetni magát a székely játékosokkal, nem tudta megfelelően elmondani, hogy mi az elvárása, ezért megromlott a hangulat az öltözőben. A játékosok akkor is azt hitték, hogy „leordítja” őket, amikor csak valamit el akart magyarázni nekik.
A döntés végül a Vienna Capitals II. elleni vereség után született meg. Nem szabad megtörténnie, hogy 0–1-re kikapjunk egy olyan ellenféltől, amely nem jobb nálunk.
– Brassóban már Ön irányította a csapatot. Ismét 0–1 lett a GYHK szempontjából...
– 0–1 volt, de teljesen más játék. Mindenki keményen odatette magát, volt ambíció, sok jó helyzetet sikerült kidolgozni, és a védelem is rendben volt. A csapat jól teljesített, de nem volt szerencsénk, nem sikerült gólt lőni. Minden csapatnál vannak olyan periódusok, amikor nincs szerencse, amikor semmi sem sikerül. Úgy gondolom, jobb, hogy most történt ez meg, mint később, és innen már felfelé indulunk el.
– Ezzel véget is ért ideiglenes vezetőedzői megbízatása. Vitalij Donika veszi át a „kormányt”. Mire számít?
– Donika lesz a vezetőedző, aki kitűnően beszél angolul, és persze oroszul is, így mindenkivel könnyen megérteti magát, valamint egy olyan személyiség, aki képes pozitív hangulatot teremteni az öltözőben és felrázni, motiválni a játékosokat. Én sem hagyom magára, amellett hogy továbbra is végzem a sportigazgatói feladatot, másodedzőként segítem a munkáját.
Sokadszor ismétlem: a szezon elején vagyunk, még sokat kell dolgoznunk, amíg egy hullámvölgyektől mentes, kiegyensúlyozott játékot tud nyújtani a csapat. A cél az, hogy a szezon végén elégedettek legyünk.
– És mi várható a hétvégén?
– A Hokiklub Budapest ellen mindképp győzni kell. Mindegy, hogy 2–0-ra, 3–2-re vagy 8 góllal. A lényeg a három pont. És a győzelemre azért is szükség van, hogy a csapatmorál pozitív legyen. Ez majd megadja azt az impulzust, ami a további mérkőzésekhez kell.
Lejátszották a labdarúgó 2. Liga osztályozós párharcának visszavágóját, amelyen a Sellenberki SK került ki győztesen a Bukaresti Dinamo SK-val szemben.
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Gyimesbükknél, az egykori magyar–román határnál provokálta szombaton a csíksomlyói búcsúba érkező magyarokat Mihai Tîrnoveanu, a Nemzet Útja nevű szélsőséges román szervezet vezetője.
Gyergyószéki keresztaljához csatlakozva, gyalogosan érkezik a szombati csíksomlyói búcsúba Sulyok Tamás köztársasági elnök, akiről előre lehetett tudni, hogy idén is részt vesz a százezreket megmozgató székelyföldi eseményen.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!