Hatalmas várakozás előzi meg a tornát, amelyet a Székely Sport is kiemelt figyelemmel követ. Sorozatunkban elsőként Japán és Olaszország válogatottjairól olvashatnak.
Japán az egyetlen nem európai válogatott a csoportban – ami már önmagában különlegessé teszi őket. A felkelő nap országának felnőtt jégkorong válogatottja jelenleg a világranglista 24. helyén áll, legjobb helyezésüket pedig 2003-ban érték el, amikor a 15. helyig jutottak.
Japán első hivatalos nemzetközi meccse 1930-ban volt, amelyen 12–2-es vereséget szenvedtek Csehszlovákiától, legnagyobb győzelmüket pedig egy elképesztő, 44–1-re végződő mérkőzésen érték el Kuvait ellen, 1999-ben. A távol-keletieknek is voltak kínos meccseik – például a 25–1-es vereség Csehszlovákia ellen 1957-ben.
A csapatot jelenleg a korábbi NHL-játékos, Jarrod Skalde irányítja, aki célul tűzte ki a feljutást az elit világbajnokságra és a 2026-os téli olimpiára való kvalifikációt.
Skalde, aki játékosként is megfordult Japánban, az Oji Eagles csapatában, nagy hangsúlyt fektet a csapat egységére és a taktikai fegyelemre. A válogatott keretében olyan tehetséges játékosok szerepelnek, mint Makuru Furuhashi, Yuta Narisawa és Kento Suzuki, akik korábban az Ázsiai Téli Játékokon is bizonyítottak.
A közismert nevén „Samurai Japan”-nak nevezett csapat napjainkig összesen 47 világbajnoki és 8 olimpiai szereplést tudhat maga mögött. Sok játékosuk színvonalas nemzeti ligákban – köztük az NHL-ben – szerepel, ami rengeteg tapasztalatot, sebességet és küzdőszellemet jelent az együttesnek.
Bár Olaszország elsősorban nem a jégkorongról híres, a hoki terén is komoly hagyományokkal rendelkezik. Az olasz férfi jégkorong-válogatott évtizedek óta a sportág stabil szereplője.
Az idei, sepsiszentgyörgyi Divízió I/A világbajnokságon a háromszoros világbajnok és olimpiai aranyérmes finn edző, Jukka Jalonen vezette csapat célja a visszajutás az elitbe, miközben a 2026-os milánói olimpia házigazdájaként is készülnek – történelmük, tapasztalatuk és feltörekvő tehetségeik alapján komoly ellenfélnek számítanak.
Olaszország jelenleg a világranglista 20. helyén áll. Tavaly hazai pályán, Bolzanóban a 3. helyen végeztek. A csapat legjobb világranglista-helyezését 2007-ben érte el, amikor a 13. helyig jutottak. Összesen 66 világbajnoki, valamint 9 olimpiai szereplés áll mögöttük.
A keretben fiatal tehetségek és tapasztalt játékosok egyaránt helyet kaptak, köztük a 20 éves kapus, Damian Clara, aki az Anaheim Ducks NHL-csapatában játszik. Többen is Észak-Amerikában edződnek, míg az olasz bajnokság rutinos játékosai biztosítják a stabil alapokat.
Jalonen híres a rendkívül szervezett, gyors letámadásra épülő stílusáról, amit az olasz válogatott most próbál meghonosítani. Ez a taktikai rendszer komoly kihívást jelenthet a riválisoknak, akik eddig talán a szívós, de kevésbé kreatív olasz stílusra számítottak.
Támadóval erősítette meg keretét az FK Csíkszereda: a klub péntek délután, közösségi oldalán jelentette be, hogy Nagy Zoárd kölcsönben csatlakozott a Szuperligában szereplő együtteshez.
A Galaci Oțelul vendégeként folytatja bajnoki szereplését az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga 23. fordulójában. A felek harmadszor találkoznak az idényben, a piros-feketék megerősített kerettel, de továbbra is fontos hiányzókkal utaznak.
Egy négy- és egy ötéves gyermek beesett péntek délután a Kis-Szamosba Szamosújváron; egyiküket kimentette a vízből egy fiatalember, a négyéves azonban eltűnt, búvárok keresik – közölte a Kolozs megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
Magyarellenes „poént” ihletett George Simionnak, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökének washingtoni gesztusa, amikor egy Grönlandot ábrázoló tortát szeletelt fel.
Az eMAG csoporthoz tartozó Sameday futárszolgálat eladta magyarországi üzletágát az egyik vezető európai logisztikai csoportnak, az Austrian Postnak, vagyis az osztrák postának.
A mentális nehézségek esetén a legrosszabb, ami történhet, ha valaki magára marad a problémájával – mondja dr. Kovács Réka Rozália pszichológus, a Sapientia EMTE adjunktusa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!