Újra teniszeredménnyel nyert a Sportklub a GYHK ellen

Dobos László 2020. december 30., 22:08 utolsó módosítás: 2020. december 30., 22:23

Győzelemmel zárta az esztendőt a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata. A székelyföldi kék-fehérek szerdán este hazai pályán 6–2-re győztek a Gyergyói HK ellen. A mérkőzés az Erste Ligába és a román bajnokságba is beszámított.

Jó színvonalú, látványos hokit játszott a két csapat. Kár, hogy nem lehettek nézők a lelátón Fotó: Pinti Attila

Vendégrohamokkal kezdődött a szerda esti összecsapás, amelyet ezúttal is a járványügyi szabályok miatt üres lelátók, zárt ajtók mögött rendeztek. A Gyergyói HK támadásai a 3. percben góllá értek, Szigeti váratlan lövése Adorján kapusról a kapuba pattant (0–1).

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első húsz perc, az első szünetig még egy gól született, a 15. percben Blackwater körbekorcsolyázta a gyergyói kaput, majd a korongot a hosszú sarokba lőtte (1–1).

A második játékrészt a Sportklub uralta, és háromgólos előnyre tett szert:

előbb Fodor távoli bombalövése jutott be a hálóba a felső kapuvas alatt (2–1), majd a jól érkező Papp kapott kiváló passzt a kapu mögül és közelről a kapuba bombázta (3–1), a negyedik csíki találat pedig az egyik gyergyói játékosról csorgott be a kapuba (4–1).

A 45. percben Ferencz-Csibi a rövid sarokba jól helyezett lövésével szépített a GYHK (4–2), majd a 47. percben videófelvételről nézték vissza a történteket a játékvezetők. Emberelőnyös csíki szituációban előbb a vendégek találták el gólgyanúsan a kapuvasat, majd pár másodperc múlva a csíkiak juttatták kapuba a korongot. Mindeni kíváncsian várta, hogy 4–3 vagy 5–2 lesz az eredmény?

A visszanézés után Tousignant gólját adták meg, így 5–2-re vezetett a Sportklub.

A hátramaradt percekben a Sportklub okosan védekezett, Fodor pedig az egyik támadásnál közelről, fonákkal belőtte csapata hatodik gólját (6–2). A mérkőzés utolsó perceiben a vendégek előbb szimpla, majd kettős emberelőnyben támadhattak, de egyszer sem tudták legyőzni Adorján Örsöt, a Sportklub kapusát.

Az előző december végi székely rangadó is a Sportklub sikerével zárult a 2020–2021-es jégkorong Erste Ligában. Egy nappal korábban a társbajnok 6–3-ra győzött.

A két csapat vasárnap és hétfőn, január 3-án és 4-én újra megmérkőzik, a helyszín ezúttal Gyergyószentmiklós lesz.

Azoknak az összecsapásoknak is dupla a szorzójuk, az Erste Liga mellett a román bajnokságba is beszámítanak.

Jégkorong, Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK 6–2 (1–1, 3–0, 2–1).
Gólszerzők: Judd Riley Blackwater (15.), Fodor Csanád (27. és 50.), Papp Szabolcs (32.), Mathieu Tousignant (35. és 47.), illetve Szigeti Ákos (3.) és Ferencz-Csibi Róbert (45.).
Kapura lövések: 40–28.
Büntetőpercek: 16–14.
Játékvezetők: Cristian Filip és Radu Gabriel, illetve Andrieș Gheorghieș és Gheorghe Traian.

Dunaújváros–Újpest 2–3 (0–1, 1–1, 1–1).

Vasas–Ferencváros 4–2 (2–1, 0–1, 2–0).