Újra nyert a Sportklub, a csíkiak két üres kapus gólt is ütöttek – képtörténet

Dobos László 2024. január 14., 21:48

Folyatja remek szereplését a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában, a csíkiak vasárnap este hazai jégen 5–3-ra nyertek a debreceniek ellen. Ez volt a székelyföldi kék-fehérek nyolcadik győzelme sorozatban a ligában.

Volt minek örüljön a Sportklub, újabb győzelmet könyvelhettek el Fotó: Pinti Attila

Óriási küzdelmet hozott hozott a Sportklub–DEAC találkozó az első játékrészben, de a Vákár Lajos Műjégpálya lelátóit zsúfolásig megtöltő nézők egy gólnak sem örvendhettek az első húsz percben, amikor a két kapus, Matt O'Connor, illetve Hetényi Zoltán mindent védett.

A második játékrész elején egy szép gyors támadás végén a vendégek megszerezték a vezetést: Vasziljev keresztpasszát Jeliszejenko váltotta gólra (0–1). Egy percre rá góllal zárult az ötödik csíki emberelőny: Kubát távoli bombája Hetényi kapusról kipattant, Részegh pedig közelről a kapuba ütötte (1–1).

Két percre rá átvette a vezetést a Sportklub, egy gyönyörű akció végén Becze átadásából Péter Balázs volt eredményes (2–1).

A harmadik játékrész elején egyenlített a Debrecen, a Mihalik testvérek és Hári Norbert vezette támadást Mihalik Gergő fejezte be góllal (2–2). A 49. percben Rokaly és Reisz korongot szerzett a debreceni kapu mögött, a játékszert Láday Sofronnak passzolta, aki újra vezetéshez juttatta a házigazdákat (3–2). A végjátékban a debreceniek szakvezetése kapuslehozatallal próbálkozott, a csíkiak azonban korongot szereztek, és Gecse beütötte az üres kapuba (4–2).

A legvégén született még egy-egy találat: Kloz szépített (4–3), de a kezdő korongbedobásból Péter újra gólt ütött az üresen maradt debreceni kapuba (5–3).

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Debreceni EAC 5–3 (0–0, 2–1, 3–2).
Gólszerzők: Részegh Tamás (27.), Péter Balázs (29. és 60.), Sofron István (49.), Gecse Hugor (59.), illetve Anton Jeliszejenko (24.), Mihalik Gergő (42.) és Vojtech Kloz (60.).
Kapura lövések: 39–21.
Büntetőpercek: 37–20 (ebből a csíki Sofron Istvánnak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: André Attila és Sikó Szilárd Levente, illetve Bandi Csaba és Kőszegi Kálmán.

Csíkszeredai Sportklub: Matt O'Connor, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, David Levin, Jeremy Welsh, Aidan Brown (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Péter Balázs, Részegh Tamás, Becze Tihamér (második sor); Karel Kubát, Láday Tamás, Rokaly Szilárd, Reisz Áron, Sofron István (harmadik sor); Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Debreceni EAC: Hetényi Zoltán, Gönczi Lajos (kapusok) – Vojtech Kloz, Dobmayer Dominik, Molnár Dávid, Dominik Novotny, Mark Szmirnov (első sor); Kamil Mingazov, Nyikita Usnyev, Anton Jeliszejenko, Kozma Ferenc, Anton Vasziljev (második sor); Bukor Rajmund, Jakabfy Sámuel, Mihail Bucskin, Rétfalvi Kristóf, Gregor Koblar (harmadik sor); Mazzag Dániel, Mihalik András, Mihalik Gergő, Hári Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Artyom Vaszjunyin.