Villámrajtot vett a vasárnap esti összecsapáson a házigazda Galaci CSM, az első játékrész után 3–0-ra vezettek Onodiék.
A második szünetre Brassó feljött 2–3-ra, és úgy tűnt, sikerül hosszabbításra mentenie a mérkőzést, a Galac azonban az 51. percben emberhátrányban újabb gólt lőtt, és ezzel eldőlt a mérkőzés sorsa. A találkozó mind a hat gólját idegenlégiósok ütötték.
Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Galaci CSM–Brassói Corona 4–2 (3–0, 0–2, 1–0).
Gólszerzők: Jevgenyij Szkacskov (4.), Konsztantyin Puskarjov (11.),
Szergej Pajor (14.) és Patrik Machala (51.), illetve Albert Zagidullin (23.) és Samuel Labrecque (34..
Kapura lövések: 26–23.
Büntetőpercek: 24–18.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Csata Attila, illetve Gabriel Radu és André Attila.
A román szövetség honlapja szerint hétfőn (január 27.) este fél 7-tól Gyergyói HK–Bukaresti Steaua és a Brassói Corona–Bukaresti Sportul Studențesc mérkőzéseket rendeznek.
A bajnokság állása
1. Csíkszereda 25 mérkőzés/60 pont
2. Galaci CSM 20/55
3. Gyergyói HK 22/40
4. Bukaresti Steaua 19/30
5. Brassói Corona 14/25
6. Sapientia U23 25/18
7. Sportul Studențesc 26/0
Lezárult egy fejezet a Csíkszeredai Sportklub történetében: két és fél év után távozott a kék-fehérek amerikai vezetőedzője. Az amerikai szakember a folytatásban a Vienna Capitals csapatát irányítja. Búcsúinterjút adott.
Kijelölték a román női kézilabda-válogatott keretét a Kárpát-kupára. Ez egy felkészülési torna a közelgő világbajnokságra. A listán egy székelyföldi játékos neve is megtalálható, nagy valószínűséggel ott lesz az idei vébén.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
„Ha elkezdjük tanulmányozni az idén 800 éves Naphimnuszt, azon keresztül megközelíthető Szent Ferenc lelkülete, a ferences lelkiség” – mondta el a Krónikának Urbán Erik, a Kisebb Testvérek Szent István Királyról elnevezett Rendtartományának vezetője.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!