Újra a rutin döntött Gyergyóban

Gergely Imre 2023. október 13., 21:06 utolsó módosítás: 2023. október 13., 21:23

A csütörtöki párharcuk után pénteken is megmérkőzött a Gyergyói Hoki Klub és a Bukaresti Steaua. Ezúttal nagyobb különbséggel nyertek a vendégek a megfiatalított piros-fehérek ellen.

Korábbi felvétel Fotó: Facebook/Steaua București

A Steaua Martinov és Ondracek találataival gyorsan kétgólos előnyre tett szert az ismét a fiatalokkal felálló GYHK ellen. Nem voltak nagy fölényben a bukarestiek az első húsz percben, a rutinjuk és jobb helyzetkihasználásuk jelentette a különbséget.

A második játékrészben sem változott a játék képe, de a hibákat sorra megbüntették a vendégek. Hatgólos vezetésük után jött a gyergyóiak szépítése, Csiszer szép gólt vágott Vincze Gergő passzából.

A harmadik harmadra Demeter helyére Mag Örs állt be a hazai kapuba. Az eredmény nem változott a végéig, a fővárosiak 6–1-re magabiztosan nyertek.

A GYHK számára vasárnap következik az igazán fontos mérkőzés, hazai jégen játszanak a Csíkszeredai Sportklub ellen a székely rangadón.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 1–6 (0–2, 1–4, 0–0).
Gólszerzők: Csiszer Ádám (40.) illetve Danil Martinov (3.), Jiri Ondracek (7., 27.), Csergő Hunor (21.), Andrei Filip (33.), Mihail Georgescu (40.).