Megpróbálta, de nem tudta megszorongatni a Sportklubot a Sapientia

Dobos László 2023. október 13., 21:22 utolsó módosítás: 2023. október 13., 21:24

Újra négygólos Sportklub-siker született Csíkkarcfalván a romániai felnőtt jégkorongbajnokságban. A kék-fehérek a csütörtöki meccshez hasonlóan (7–3) pénteken este este is négy góllal nyertek, ezúttal 8–4-re.

Fotó: Sapientia U23

Négy gólos előnyre tett szert az első harmadban a Sportklub, a második játékrészben azonban lefaragott ebből a székelyföldi egyetemisták csapata, majd a mérkőzés végéhez közeledve feljött két gólra (4–6).

Az utolsó másfél percben, az egyenlítés reményében kapuslehozatallal próbálkozott a hazai együttes, de a taktika nem jött be, kaptak egy üres kapus gólt, majd az utolsó másodpercekben Fabrizio Ricci visszaállította a négygólos Sportklub-előnyt.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:

Sapientia U23–Csíkszeredai Sportklub 4–8 (0–4, 3–2, 1–2).

Gólszerzők: Viktor Szolokin (28.), Kosza Kristóf (30.), Gál Szilárd (38.) és Görbe Tivadar (59.), illetve Péter Balázs (10.), Becze Tihamér (11.), David Levin (18.), Fabrizio Ricci (20. és 60.), Aidan Brown (25.), Cody Milan (32.) és Fodor Csanád (59.).
Kapura lövések: 30–31.
Büntetőpercek: 12–8.
Sapientia: Bíró Nándor, Alex Olaru (kapusok) – Galusnyák Botond, Both Péter, Barkó Gergely, Viktor Szolokin, Makszim Ascsulov (első sor); Kovács Előd, Kristó Csongor, Kedves Tamás, Pratt Richard Stetson, Márton Botond (második sor); István Sándor, Kernászt Máté, Lázár Menyhért, Lázár Sebestyén, Kosza Kristóf (harmadik sor); László Balázs, Görbe Tivadar, Bănceanu Levente, Gál Szilárd, Szopos-Böjte Szabolcs. Vezetőedző: Per Lundell. Másodedző: Papp Szabolcs.
Sportklub: Simó Ábel, Ambrus Levente (kapusok) – Joe Masonius, FerenczCsibi Róbert, Fodor Csanád, Becze Tihamér, Részegh Tamás (első sor); Bajkó Csongor, Láday Tamás, David Levin, Péter Balázs, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Fabrizio Ricci, Georgi Agafanov, Brandon McNally, Cody Milan, Aidan Brown, (harmadik sor); Reisz Áron, Salló Alpár, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert (negyedik sor). Vezetőedző: Bradley Gratton. Másodedző: Hozó Levente.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Magyar Áron, illetve Borsos Barna és Simon Roland.