Újabb nagyarányú vereségbe szaladt bele a romániai ifjúsági hokiválogatott

Dobos László 2024. április 22., 10:26

Negyedik mérkőzésén harmadik vereségét szenvedte el Románia ifjúsági válogatottja a Sosnowiecben zajló, divízió 2/A jelű korosztályos jégkorong-világbajnokságon. Sille Tamás legénysége vasárnap a britektől kapott ki.

Már csak a bennmaradásért küzdhet a romániai U18-as jégkorong-válogatott Fotó: Román Jégkorong-szövetség (FRHG)

Lengyelország délnyugati részén, a Sziléziai vajdaságban fekvő Sosnowiecben folytatódott az U18-as korosztályú, divízió 2/A jelű (negyedik értékcsoportú) jégkorong-világbajnokság, ahol a romániai válogatott a nyitófordulóban 3–2-re legyőzte Horvátországot, de ezt két vereség követte, 5–2-re kikaptak Hollandiától és 7–0-ra a házigazdáktól.

A negyedik játéknapon Nagy-Britannia volt a romániai válogatott ellenfele, amelytől újabb hétgólos vereséget szenvedtek. A mérkőzés csak az első negyedórában volt szoros, a folyatásban a szigetországbeliek akarata érvényesült.

Jégkorong, U18-as korosztály, divízió 2/A, 3. forduló:

Nagy-Britannia–Románia 9–2 (3–1, 2–0, 4–1).

Gólszerzők: Jack Clarke (11. és 54.), Brynley Capps (15. és 59.), Maximilián Maslak (19.), Owen Bruton (24.), Jordan O'Brien (36. és 42.), Joshua Crawley (57.), illetve Süveg Botond (11.) és Fodor Dávid (52.).
Kapura lövések: 36–18.
Büntetőpercek: 10–8.

Románia:
Márk Bálint, Călin Ionuț Mardale (kapusok) – Szekeres Róbert, Fodor Dávid, Ágoston Tamás, Márton Tamás, Mic Ádám (első sor); Lusztig Krisztián, Nagy Tamás, Czirják Zalán, Matei Bolocan, Kovács Szabolcs (második sor); Tudor Nechita, Tofán Tamás, Răzvan Timaru, Kovács Alpár, Salamon Róbert (harmadik sor); Tudor Bolocan, Csiszér Csaba, Máthé Zsolt, Süveg Botond, Süveg István (negyedik sor). Vezetőedző: Sille Tamás.
Játékvezetők: Adler Steenstra (hollandiai), Tymur Csermasencev (ukrajnai) John Dow (ausztráliai).

A játéknap másik két két mérkőzésén:
Horvátország–Szerbia 3–1, Lengyelország–Hollandia 3–0.
Korábbi eredmények:
1. forduló: Románia–Horvátország 3–2, Lengyelország–Nagy-Britannia 6–2 és Hollandia–Szerbia 7–2.
2. forduló: Hollandia–Románia 5–2, Nagy-Britannia–Horvátország 4–2 és Lengyelország–Szerbia 10–1.
3. forduló: Lengyelország–Románia 7–0, Nagy-Britannia–Szerbia 4–0 és Hollandia–Horvátország 5–3.

A záróforduló (kedd, április 23.) programja: 13 órától Szerbia–Románia, 17.30-tól Nagy-Britannia–Hollandia, 21 órától Lengyelország–Horvátország.