Lengyelország délnyugati részén, a Sziléziai vajdaságban fekvő Sosnowiecben folytatódott az U18-as korosztályú, divízió 2/A jelű (negyedik értékcsoportú) jégkorong-világbajnokság, ahol a romániai válogatott a nyitófordulóban 3–2-re legyőzte Horvátországot, de ezt két vereség követte, 5–2-re kikaptak Hollandiától és 7–0-ra a házigazdáktól.
A negyedik játéknapon Nagy-Britannia volt a romániai válogatott ellenfele, amelytől újabb hétgólos vereséget szenvedtek. A mérkőzés csak az első negyedórában volt szoros, a folyatásban a szigetországbeliek akarata érvényesült.
Rövid szünet után újraindul a labdarúgó 2. Liga küzdelemsorozata, ám a székelyföldi szurkolók többsége ezúttal hiába kapcsolja be a televíziót: a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA találkozói egyaránt kimaradnak a műsorból.
Közzétették az első forduló programját a labdarúgó Román Kupa csoportkörében. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK székely rangadójával kezdődnek el a főtáblás küzdelmek, a pontos időpontot is megismertük.
Az adóhatóság nevében küldött újabb hamis e-mailekre figyelmeztetett hétfői közleményében az Országos Adóhatóság (ANAF).
Jelentős változások történtek a legolcsóbb áramot kínáló romániai energiaszolgáltatók toplistáján az államilag fenntartott árkorlátozás kivezetése, az árliberalizáció július elsejei bevezetése óta eltelt bő három hónapban.
Harmincezer eurós bírságot rótt az UEFA etikai bizottsága a Román Labdarúgó-szövetségre a szeptemberi román–magyar teremlabdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn kirobbant szurkolói botrány miatt.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!