A magyar korosztályos női jégkorong-válogatott az első két mérkőzését – Franciaország és Norvégia ellen – magabiztosan húzta be. A Bedő Botond szövetségi edző vezette együttes a harmadik fordulóban is folytatta remek sorozatát: az olaszokat, mindhárom játékrészt megnyerve, 4–0-ra győzte le, ezzel pedig jelenleg vezeti a tabellát.
A lányok a negyedik fordulóban péntek este lépnek jégre a német válogatott ellen, majd a zárófordulóban Ausztria lesz az ellenfél. A torna végén az első helyezett feljut az elitbe, míg az utolsó helyezett kiesik.
A magyar válogatottban két székelyföldi születésű játékos is szerepel: a csíkszeredai Simon Bíborka hátvéd és a gyergyóremetei Fehér Nikolett csatár. A csapat vezetőedzője, Bedő Botond, szintén székelyföldi származású.
Magyarország–Olaszország 4–0 (1–0, 2–0, 1–0).
Gólszerzők: Sághy Lara (14. perc), Polónyi Petra (23.), Kornyilov Anna (24.), Bátyi Boróka (51.).
A harmadik játéknap további eredményei: Norvégia–Ausztria 4–3 – hosszabbítás után (1–3, 1–0, 1–0, 1–0) és Németország–Franciaország 3–4 (2–0, 0–1, 1–3).
Korábbi eredmények: Magyarország–Franciaország 3–1, Olaszország–Ausztria 4–3 és Németország–Norvégia 4–2, illetve
Magyarország–Norvégia 3–0, Németország–Ausztria 4–1 és Olaszország–Franciaország 3–1.
Az állás: 1. Magyarország 9 pont (10–1), 2. Németország 6 pont (11–7), 3. Olaszország 6 pont (7–8), 4. Franciaország 3 pont (6–9), 5. Norvégia 2 pont (6–10), 6. Ausztria 1 pont (7–12).
A pénteki program: 13.30 órától Olaszország–Norvégia, 17 órától Ausztria–Franciaország, 20.30-tól pedig Magyarország–Németország.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!