Hirdetés

Újabb hokis cirkusz: a régi vezetőség elzárta a válogatott felszerelését

Abszurd ok miatt került veszélybe az ifjúsági hokiválogatott vb-szereplése
Fotó: Facebook/Eesti Hoki

Korosztályos jégkorong-világbajnokságra készül a romániai U20-as válogatott. A divízió 2/B jelű vébét január 14. és 20. között rendezik Belgrádban, a trikolórok részvétele azonban kérdéses.

2024. január 10., 10:14

Nagy Attila, a Román Jégkorong-szövetség (FRHG) jelenlegi elnöke elmondta, hogy pár nap választ el a vébé kezdetétől, Románia vb-szereplését pedig a Hălăucă-féle előző vezetőség szánalmas húzással akadályozná meg. „A világbajnoki részvételnek feltétele, hogy a Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IHHF) által készített felszerelésekben kell pályára lépni a mérkőzéseken.

Ezek a felszerelések viszont a szövetség bukaresti raktárában találhatók, a régi vezetés pedig nem hajlandó átadni őket. Jelenleg tehát a régi szövetség gáncsolja a válogatott világbajnoki részvételét”

– tudtuk meg az elnöktől.

Hirdetés

Mint mondta, elkeserítő, hogy egy ilyen helyzetben is a hatalmi érdek a sportolók, a szakemberek és a sportág érvényesülése fölé kerül. A helyzetet jelezték Elisabeta Lipă, az Országos Sportügynökség vezetője felé is. Ugyanakkor dolgoznak a Nemzetközi Jégkorong-szövetséggel együttműködésben is a megoldáson.

A szövetség első embere rámutatott, a tavaly április 6-i megválasztásuk óta önkéntesek munkájára és támogatók anyagi hozzájárulására alapozva szervezik a romániai jégkorongéletet, ugyanis hiányzik egy jogerős törvényszéki ítélet, amely nyomán a sportszövetségi nyilvántartásba is bekerül az új vezetőség. A 2023–2024-es szezonban az RJSZ ilyen körülmények között bonyolítja le az U13-as, U15-ös, U17-es, U20-as, felnőtt női és férfi bajnokságokat. Emellett a válogatottak számára is edzőtáborokat, felkészülési mérkőzéseket szervezett.

Nagy Attila közölte, mindent megtesznek annak érdekében, hogy sportolóik, akik évek óta keményen dolgoznak azért, hogy nemzetközi porondon is bizonyíthassanak, ne kényszerüljenek egy ilyen abszurd okból távol maradni a világbajnokságtól.

„Azt hiszem nemcsak a saját, de az egész romániai hokis közösség nevében mondhatom, hogy a sportág érdeke és a sportolók fejlődése az első, minden más csatározás csak utána következhet” – hangsúlyozta Nagy Attila.

Románia U20-as válogatottja az ötödik értékcsoportba (divízió 2/B) kapott besorolást. A világbajnokságot 2024. január 14. és 20. között rendezik Belgrádban, ahol a házigazda Szerbia, illetve Románia korosztályos válogatottja mellett Belgium, Izland, Tajpej és Ausztrália lép majd jégre.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Visszatérők is felbukkantak a Sepsi OSK első edzésén

Nem sokat pihenhettek a Sepsi OSK játékosai, hétfőn ugyanis megkezdték a felkészülést a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényére. Sok a kérdés, de az viszont biztos, hogy az első tréningen több ismerős arc is feltűnt.

Az első távozó a Sepsi OSK-nál, már be is jelentette az új klubja

Távozik a Sepsi OSK korábbi csapatkapitánya, Denis Haruț, aki a Szuperligába való feljutás után elsőként hagyta el a klubot, és megegyezett az élvonalbeli tagságot szintén kiharcoló FC Voluntari-jal.

Székelyhon

Otthonuk kertjében találkozott a medvével két kisgyerek Lövétén

Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.

`
Krónika

Ukrán állampolgárságáról lemondott, de a moldovait felvette a korábban a kettős állampolgárságú magyarok ellen hergelő Tomac

A 2019-es EP-választások alkalmával épp Tomac volt az, aki a kettős állampolgárságú romániai magyarok ellen hergelt, de összeállításunkban felidézzük az elmúlt tíz évnek a román és magyar állampolgársággal is rendelkezőkkel szembeni román narratíváját is.

Krónika

Bejelentették az első tusványosi fellépőket

Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.

Főtér

Krasznahorkai látogatása megint rámutatott, hogy a magyarok utálják a magyarok sikereit

A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…

Ez is érdekelheti

Reisz Áron Németországban folytatja

Öt szezon után elhagyja a Csíkszeredai Sportklubot Reisz Áron. A 31 éves csatár a német jégkorongbajnokság harmadosztályában, a DEL3-ban szereplő Hammer Eisbären csapatához igazolt.

Bejelentették Sofron távozását is a Fraditól

Egyszerre tizenegy távozását tette közzé az osztrák bázisú jégkorongbajnokságban szereplő FTC. A névsorban ott van a csíkszeredai születésű, magyar válogatott Sofron István is.

2027-es elit-vb: a magyarok elkerülték a házigazdát

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) véglegesítette a jövő évi németországi világbajnokság csoportjait. A magyar válogatott kemény kihívások elé néz, de egy fontos ellenfelet elkerült.

A bajnok Gyergyói Hoki Klub helyett az ezüstérmes Brassói Corona indul a Kontinentális Kupában

Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.

Megint a hosszabbításban veszítették el a hokidöntőt a svájciak

Svájc hazai környezetben sem tudott aranyat nyerni, Finnország ötödszörre lett világbajnok. Norvégia szenzációs sikerként élhette meg az A csoportos jégkorongvébét, ahonnan bronzzal térhetnek haza Kanada legyőzése után.

Történelmi aranyéremre hajt Svájc, Finnország visszahódítaná a trónt

Vasárnap rendezik a zürichi Swiss Life Arenában a 2026-os A csoportos jégkorong-világbajnokság éremmérkőzéseit. Az esti döntőben a házigazda Svájc és Finnország csap össze az aranyért, míg a bronzmeccsen Kanada és Norvégia lép jégre.

Alaposan megkavarták 2027-től a divíziós hokivébék lebonyolítását

Fontos döntéseket hozott a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) zürichi éves kongresszusa, ahol nyilvánosságra hozták a 2027-es világbajnokságok helyszíneit és csoportbeosztásait, valamint jelentős versenyrendszer-reformot is elfogadtak.

A norvég hokiválogatott története legragyogóbb pillanatait éli

Története során először játszhat elődöntőt Norvégia az A csoportos jégkorong-világbajnokságon, ellenfele a házigazda Svájc lesz, míg a másik ágon Kanada–Finnország párharcot rendeznek.

Már a hokivébé negyeddöntőjében megismétlődik az olimpiai finálé

Kialakult a negyeddöntő mezőnye a Svájcban zajló 2026-os jégkorong-világbajnokságon: a keddi csoportzáró mérkőzések után eldőlt, hogy már a nyolc között összecsap egymással az olimpiai döntő két résztvevője, a Kanada és az Egyesült Államok.

Emelt fővel zárta a vb-t Magyarország, az amerikaiak is elismerték a válogatott teljesítményét

Bár vereséggel zárta utolsó két vébémeccsét a magyar jégkorong-válogatott, az Egyesült Államok és Lettország ellen mutatott játék biztató volt. Majoross Gergely, Erdély Csanád, Ravasz Csanád, Nemes Márton és Matthew Tkachuk is értékelt a Székely Sportnak.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!