A Felcsík SK a hazai mérkőzései mellett pótolta a galaciak elleni, korábbról elhalasztott találkozóit is, és mivel a négy összecsapáson 11 pontot szerzett magabiztosan vezeti a bajnokságot. A Brassói Corona–Székelyudvarhelyi VSK találkozókat elhalasztották.
A 2007-ben és később született fiatal hokisok számára kiírt vetélkedőre hét csapat nevezett be, öt erdélyi és kettő regáti: a Csíkszeredai ISK, a Gyergyószentmiklósi ISK, a Felcsík SK, a Székelyudvarhelyi VSK (amely Alcsík gárdájával közösen indított csapatot), a Brassói Corona, a Dunărea Galați és az ACS Olimpia Ploiești korosztályos együttese.
A február végi, péntektől hétfő estig zajlott találkozók eredményei:
Felcsík SK–Csíkszereda ISK 4–3 – hosszabbítás után (1–1, 1–1, 1–1, 1–0) és 17–3 (5–1, 6–1, 6–1).
Gólszerzők: Ágoston Tamás 6, Márton Tamás 3, Onodi Tamás, Málnai Zalán és Szekeres Róbert 2-2, Kertész Ákos, Király Ádám, János Dávid, Mic Ádám, Haim-Brassai Milán és Sándor Dániel, illetve Szennyes Mózes 2, Becze László, Vaslabán Csongor és Asandei Krisztián.
Gyergyószentmiklósi ISK–Dunărea Galați 7–0 (2–0, 3–0, 2–0) és 8–1 (4–1, 1–1, 3–0).
Gólszerzők: Ferenczi József 5, Gál Attila 3, Puskás Bence 2, Tóth Attila, Kopacz Tamás, Gál Tihamér, Kiss Bernát és Ilyés Kristóf, illetve Alex Trincu.
Pótolt mérkőzések:
Felcsík SK–Dunărea Galați 10–0 (1–0, 6–0, 3–0) és 11–3 (2–0, 4–2, 5–1).
Gólszerzők: Márton Tamás 7, Mic Ádám 5, János Dávid 3, Szekeres Róbert 2, Málnai Zalán 2, Haim-Brassai Milán és Sándor Dániel, illetve Andrei Caramfil, Alex Trincu és Andrei Simionel.
A Brassói Corona–Székelyudvarhelyi VSK találkozókat elhalasztották, az Olimpia Ploiești csapata pedig szabadnapos volt.
Az U16-os hokibajnokság állása:
1. Felcsík SK 38 pont (121–27) / 14 mérkőzés
2. Gyergyószentmiklósi ISK 33 pont (71–16) / 14 mérkőzés
3. Brassói Corona 24 pont (57–27)/ 12 mérkőzés
4. Csíkszeredai ISK 22 pont (62–60)/ 14 mérkőzés
5. Dunărea Galați 12 pont (40–86) / 14 mérkőzés
6. ACS Olimpia Ploiești 5 pont (26–94)/ 12 mérkőzés
7. Székelyudvarhelyi VSK 4 pont (16–83)/ 12 mérkőzés
A következő forduló (március 4-5.) programja: Csíkszereda–Gyergyószentmiklós, Ploiești–Székelyudvarhely és Galac–Brassó. A Felcsík csapata szabadnapos lesz.
Rövid szünet után újraindul a labdarúgó 2. Liga küzdelemsorozata, ám a székelyföldi szurkolók többsége ezúttal hiába kapcsolja be a televíziót: a Sepsi OSK és a Marosvásárhelyi ASA találkozói egyaránt kimaradnak a műsorból.
Közzétették az első forduló programját a labdarúgó Román Kupa csoportkörében. Az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK székely rangadójával kezdődnek el a főtáblás küzdelmek, a pontos időpontot is megismertük.
Égettműanyag-szagot érzett a rendőrautóban a járőregység, és amikor ki akartak szállni a szolgálati Polóból, beragadt a központi zár. Amit pedig ezután tapasztaltak, elmenne egy bohózatba is – szellőztette meg a sztorit az Europol szakszervezet.
Harmincezer eurós bírságot rótt az UEFA etikai bizottsága a Román Labdarúgó-szövetségre a szeptemberi román–magyar teremlabdarúgó Európa-bajnoki selejtezőn kirobbant szurkolói botrány miatt.
Bár az elmúlt század nyomot hagyott a keresdi Bethlen-kastélyon, a Maros megyei műemlék régi pompáját szakszerű restaurálási munkálatok révén igyekeznek visszanyerni. Látogatásunk során megtekintettük a reneszánsz épületegyüttest.
Nem értem, miért kell a Nobel-díjból román–magyar kérdést csinálni. Az elegancia hiányát sem igazán értem, mármint a „vesztes” részéről.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!