U18-as hokibajnokság: megosztoztak a győzelmeken a csíkiak és a brassóiak

Székely Sport 2023. január 11., 18:00

A szezon közepén, az U16-osok viadala után pár nappal kezdetét vette az U18-as korosztály 2022-2023-as jégkorongbajnoksága Romániában.

A két brassói meccsen előbb a vendég székelyföldiek nyertek, majd a visszavágott a házigazda Fotó: Facebook/Corona Brasov

A 2005-ben és később született játékosok számára kiírt vetélkedőn három csapat vesz részt: a Brassói Corona, a Csíkszeredai ISK és a Gyergyószentmiklósi ISK.

Az első forduló mérkőzéseit Brassóban rendezték, ahol első nap a vendég csíkiak győztek, második nap pedig a házigazda barcasági gárda.

U18-as jégkorong-bajnokság, 1. forduló:

Brassói Corona–Csíkszeredai ISK 1–3 (0–1, 1–0, 0–2).
Gólszerzők: Dorian Bădițoiu (31. perc), illetve Kacsó-Casiadi Dániel (2.), Szopos-Böjte Szabolcs (51.) és Siklódi Gergő (52.).

Brassói Corona–Csíkszeredai ISK 4–3 (1–3, 1–0, 2–0).
Gólszerzők: Dmitro Rudika (2.), Máthé Zsolt (29.), Timotei Coman (44.) és Pap Hunor (59.), illetve Fülöp Ákos (6.), Kozma Gergő (6.) és Kozma Szabolcs (12.).

A Gyergyószentmiklósi ISK szabadnapos volt.

A 2. forduló (január 14-15.) programja:
Gyergyószentmiklósi ISK–Brassói Corona.
A Csíkszeredai ISK szabadnapos.
Korosztályos vébék áprilisban

Az U18-asok számára kiírt jégkorong-világbajnokságokon Románia a negyedik értékcsoportban, a divízió 2/A jelű csoportban (23-28. helyek) szerepel. A vébének Szerbia fővárosa, Belgrád ad otthont április 9-15. között, ahol a házigazdák és Románia mellett Spanyolország, Nagy Britannia, Litvánia és Horvátország együttese lép majd jégre.

A magyar U18-as válogatott két értékcsoporttal feljebb, a divízió 1/A csoportban (11-16. helyek) szerepel. A magyar fiatalok vébéjének a franciaországi Angers lesz a házigazdája április 23-29. között, ahol a házigazda francia és a magyar korosztályos válogatott mellett Kazahsztán, Dánia, Japán és Ukrajna lép majd jégre.