A hivatalos megnyitó előtt a sepsiszentgyörgyi és kézdivásárhelyi fiatal hokisták, majd a Királypingvinek jégtáncosai vették birtokukba a Sepsi Aréna jégpályáját. A szervezők nagyszerű fény és hangtechnikával készültek, és szó szerint tüzet vittek a jégre.

Az avatóünnepséget Miklós Ervin, a Háromszéki Ágyúsok elnöke nyitotta meg, beszédében örömét fejezte ki, hogy a szurkolók megtöltötték a Sepsi Arénát.
Tamás Sándor, a Kovászna Megyei Tanács elnöke a magyar nemzeti hősről, Gábor Áronnról beszélt és arról a székely virtusról, hogy a harcot soha nem szabad feladni, és minden áron a győzelemért kell játszani – utalt arra, hogy később a Háromszéki Ágyúsok bajnoki meccset játszanak a Bukaresti Steauával a Sepsi Arénában.
A Román Jégkorongszövetség elnöke, Nagy Attila a közelgő divízió 1/A-s világbajnokságról beszélt, aminek helyszíne ugyancsak a Sepsi Aréna lesz. Kiemelte, hogy egy évvel ezelőtt mégcsak álmodni sem mertek arról, hogy egy ilyen horderejű eseményt tető alá tudjanak hozni.
– ezzel a szlogennel zárta beszédét Nagy Attila.

Sepsiszentgyörgy polgármestere, Antal Árpád az összefogás erősségéről beszélt, arról, hogy Sepsiszentgyörgy és Kézdivásárhely közösen tartja fenn az Ágyúsok hokicsapatát, amely évről évre fejlődik és egyre erősebb lesz. Aztán egy perces néma tisztelgésre kérte fel a Sepsi Aréna közönségét, hogy megemlékezzenek a 1989-es forradalom hőseiről. Zárásként pedig bejelentette, hogy Sepsiszentgyörgyön egy új jégpálya és egy sportegyetem is fog épülni az elkövetkező években.

A megnyitó ünnepséget pedig Tóth Abigél, a magyarországi Megasztár tehetségkutató műsor sepsiszentgyörgyi döntősének koncertje, illetve műkorcsolyázók tánca zárta.

Visszalépett a jégkorong Kontinentális Kupán való részvételtől a Gyergyói Hoki Klub, helyette a Brassói Corona képviselheti Romániát az európai kupasorozatban.
A Román Labdarúgó-szövetség (FRF) új pénzügyi értékelése szerint az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK is a stabilan működő klubok közé tartozik. A két székelyföldi együttes több nagy múltú riválist is megelőzött a rangsorban.
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
Egy 34 éves férfi életét vesztette szombat reggel, miután a hatóságok szerint medvetámadás érte a Szeben megyei Prod település közelében – közölte a Szeben Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség (ISU).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök kinevezte Lőrincz Helgát az RMDSZ javaslatára az Országos Tulajdon-visszaszolgáltatási Hatóság (ANRP) elnökévé.
Románia kiutasíthatja az orosz nagykövetet, ha újabb orosz drónok hullanak az országra. A személyi igazolványáért ment a plázába egy férfi, öt év börtön lett a vége.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!