Végig nagyon szoros volt a FEHA19–Gyergyói Hoki klub mérkőzés kedden este, amelyen végül a GYHK büntetőlövésekkel nyert. Így látta a két edző a mérkőzést.
„Két rendkívül ostoba kiállítással visszahoztuk az ellenfelet és utána nekünk kellett kapaszkodni. Öt az öt ellen abszolút domináltuk a mérkőzést, a helyzetek alapján is, tehát nagy volt a fölényünk, de a négy kapott gól az sok.
– mutatott rá Szilassy Zoltán.
Hozzátette, ezzel nehéz helyzetbe hozták magukat, az ellenfélben ugyanis meg van a képesség, az idei FEHA erősebb csapat, mint a tavalyi, és vannak ügyes srácok, akik ezt megoldják, ki tudják használni az emberelőnyös lehetőségeket.
„Ami pozitív, hogy felálltunk, karakterünk volt, és hoztuk a két pontot. Azt hiszem, értékes, nyolcpontos túrán vagyunk túl. Ez lesz az egész szezonban, ide-oda püföl mindenki mindenkit. Minden pontot meg kell becsülni” – összegezett a GYHK vezetőedzője.
A FEHA19 trénere úgy látja, a büntetőkkel elbukott mérkőzésen inkább nyertek egy pontot, mint veszítettek kettőt. „Összességében keményen küzdöttünk a Gyergyó ellen, ők talán fáradtabbak is voltak, hiszen ez volt a túrájuk utolsó meccse. Ezt számításba is vettük a játéktervünk kidolgozásakor. Nem voltunk messze attól, hogy megvalósítsuk az elképzeléseinket. Persze ilyenkor ott motoszkál az emberben a kérdés, „mi lett volna ha?”, sok dolog történhetett volna másképp.
– fogalmazott Anatolij Bogdanov.
Kiemelte, a csapata jelenleg egy tanulási folyamatban van, a fiatal játékosaik, akik 2004-ben vagy 2005-ben születtek, fokozatosan lépnek előre, értékes játékperceket kapnak felnőtt szinten. Természetesen olykor ennek ára van. De úgy kell erre tekinteni, mint egy befektetésre: a hozama később jelentkezik majd.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 23-20 | 11 |
2 | Brassói Corona Brassó | 6 | 3 | 1 | 0 | 2 | 20-20 | 11 |
3 | Újpesti TE UTE | 3 | 3 | 0 | 0 | 0 | 13-5 | 9 |
4 | FTC-Telekom FTC | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 20-8 | 8 |
5 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | 16-9 | 8 |
6 | Budapest JAHC BJAHC | 4 | 1 | 1 | 1 | 1 | 18-15 | 6 |
7 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 12-12 | 4 |
8 | Fehérvár Hockey Akadémia 19 FEHA19 | 4 | 1 | 0 | 1 | 2 | 11-20 | 4 |
9 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 6 | 0 | 0 | 3 | 3 | 18-29 | 3 |
10 | Debreceni EAC DEAC | 4 | 0 | 1 | 0 | 3 | 10-23 | 2 |
Jó hírt kapott az FK Csíkszereda a Szuperliga új idényének rajtja előtt: a Román Labdarúgó-szövetség sürgősségi bizottsága módosította a versenyszabályzatát, így a csíkiak a következő szezonban is saját stadionjukban rendezhetik hazai mérkőzéseiket.
Egy vereséget követően győzelemmel folytatta felkészülését a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A bulgáriai Banskóban edzőtáborozó háromszéki együttes 1–0-ra múlta felül a koszovói bajnok FC Dritát, a győztes gólt Cosmin Matei szerezte büntetőből.
Két sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) viharos időjárás, erős szél és jelentős mennyiségű csapadék miatt az ország több megyéjére. A riasztások kedden és szerdán lesznek érvényben.
Kevesebb mint két év alatt megduplázódott a már nyugdíjba vonultaknak vagy az elhunyt tagok örököseinek kifizetett átlagos összeg, amely a romániai nyugdíjrendszer második, magánkezelésben lévő pillérén keresztül érkezik a kedvezményezettekhez.
A jelenlegi 4050 lejről július elsejétől havi 4325 lejre nő a bruttó minimálbér, ami nettóban 125 lejes bérnövekedést jelent. A minimálbér megemelése 1 759 027 alkalmazottat érint.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!