Túl nagy falat volt a romániai hokisoknak a brit válogatott

Dobos László 2024. február 11., 23:37

Érvényesült a papírforma, a házigazda Nagy Britannia nyerte meg a Cardiffban megrendezett férfi jégkorong olimpiai selejtezőtornát. A britek a zárófordulóban magabiztosan győzték le Románia válogatottját.

Megérdemelt a britek továbbjutása Fotó: Facebook/greatbritainicehockey

Egy szinttel magasabb jegyzett a romániainál a brit jégkorong, Nagy Britannia a világbajnokság elit csoportjában szerepel, Románia pedig divízió 1/A jelű csoportban. A székelyföldi csapatok játékosaira épített romániai együttes vasárnap este becsülettel megküzdött nevesebb ellenfelével szemben, és mindhárom játékrészben sikerült betalálnia a hazai gárdának. A játék képe, és a kapura lövések alapján Nagy Britannia győzelme teljesen megérdemelt.

A házigazdáknál jégre lépett Ben O'Connor, aki a 2021–2022-es szezonban a Csíkszeredai Sportklub játékosa volt. Ő most a EIHL-ben hokizik (EIHL – Elite Ice Hockey League, professzionális első osztályú jégkorongbajnokság az Egyesült Királyságban), az angliai Guildford Flames játékosa.

Az 52. percben Evan Mosey és Vladislav Teamriuc összeakaszkodott, a hazai játékost 2+5+20 perces fegyelmivel büntették a játékvezetők.

Férfi jégkorong, olimpiai selejtező, 2. kör, H csoport:

Nagy Britannia–Románia 7–4 (2–1, 3–1, 2–2).
Gólszerzők: Brett Perlini (9. és 23.), Ben Lake (19.), Sam Jones (37.), Sam Ruopp (38.), Liam Kirk (45.) és Cade Neilson (48.), illetve Sándor–Székely Ottó (9.), Jevgenyij Szkacskov (29.), Gecse Hugó (46.) és Matias Haaranen (56.).
Kapura lövések: 40–22.
Büntetőpercek: 33–6 (ebből Evan Moseynek 5+20 perc végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Alexander Oesterberg (svédországi) és Robin Sir (csehországi), illetve Herman Johansen (norvégiai) és Joni Pekkala (finnországi).

Nagy Britannia: Ben Bowns, Jackson Whistle (kapusok) – Mark Richardson, Nathanael Halbert, Liam Kirk, Robert Dowd, Cade Neilson (első sor); Sam Ruopp, Evan Mosey, Brett Perlini, Johnny Curran, Ben Lake (második sor); Ben O'Connor, Sam Jones, Robert Lachowicz, Cameron Critchlow, Sean Norris (harmadik sor); David Philips, David Clements, Ben Davies, Cole Shudra, Brandon Whistle (negyedik sor). Szövetségi kapitány: Peter Russell.

Románia: Tőke Zoltán, Adorján Attila (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd, Jevgenyij Szkacskov (első sor); Gecse Hugó, Ferencz–Csibi Róbert, Albert Zagidullin, Péter Balázs, Molnár Zsombor (második sor); Bors Huba, Farkas Tamás, Gajdó Balázs, Sándor–Székely Ottó, Rokaly Norbert (harmadik sor); Salló Alpár, Kovács Mátyás, Andrei Filip, Vladislav Teamriuc, Eduard Cășăneanu (negyedik sor). Szövetségi kapitány: Dave MacQueen.

A nap másik mérkőzésén: Kína–Szerbia 7–5 (3–2, 0–2, 4–1).

Korábbi eredmények: Románia–Szerbia 4–0, Nagy Britannia–Kína 10–1, Románia–Kína 6–1 és Nagy Britannia–Szerbia 11–0.

A végeredmény: 1. Nagy Britannia 9 pont (28–5), 2. Románia 6 pont (14–8), 3. Kína 3 pont (9–21), 4. Szerbia 0 pont (5–22).

A tornáról az első helyezett jutott tovább a 2026oos milánói olimpia selejtezőjének következő, utolsó fázisába, amelyet augusztus 29. és szeptember 1. között rendeznek.