Ana Voicu szerezte a romániai együttes egyetlen gólját a távolkeleti csapat elleni csütörtök esti mérkőzésen. A Máthé Blanka átadásából az 56. percben szerzett találat csak szépítést ért. Egyenlíteni nem sikerült, sőt az ázsiai csapat még egyszer betalált, így 3–1-re győzött.
A csütörtöki játéknap másik két mérkőzésén Litvánia 8–2-re győzte le Bulgáriát, Ukrajna pedig 5–0-ra Észtországot.
A csoport élén Litvánia és Hongkong áll három meccs után 9 ponttal, őket Ukrajna követi 6-tal, Bulgária 3-mal Románia és Észtország pedig 0 pontos.
Barabás László csapata az utolsó két mérkőzést a papírforma szerint könnyebb ellenfelekkel vívja. Pénteken 20 órától Észtországgal, vasárnap Bulgáriával találkoznak Csergő Noémiék.
Végig alárendelt szerepet játszott hazai pályán a bajnok FCSB ellen az FK Csíkszereda, amely azonban kihúzta kapott gól nélkül, majd a végjátékban a csapatkapitány találatával bravúrgyőzelmet szerzett.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Egy beteg halálát vizsgálja az ügyészség, aki áprilisban került a brassói kórház sürgősségi osztályára, ahol kezelést írtak fel neki, majd hazaengedték. Röviddel ezután otthon meghalt.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Azt tudjuk, hogy mit kívánt a magyar nemzet 1848-ban, de mit akartak a románok és a szászok? Az MCC történész-kerekasztalán ez is kiderült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!