A címvédő csíkszeredai gárda nagyon fontos mérkőzést nyert csütörtökön este a jégkorong Erste Ligában, hazai jégen 4–2-re legyőzte a tavalyi döntős Ferencvárost, és nagy lépést tett annak érdekében, hogy az alapszakaszban az első hat között végezzen.
Tom Coolen, a Sportklub vezetőedzője: „Egy olyan mérkőzés volt a mai, amelynek során több új játékosunknak a megfelelő helyét kerestük a csapaton belül. Több sérültünk is van a fiatal játékosaink körében, így három sorral kellett játszanunk. Nem szeretnénk három egységnyi játékossal játszani, négy sorozni szereznénk, ez megkönnyítené mindenki dolgát, frissebben tartva a srácokat. Három sort használva a fiúk fáradtabbak. Korán sikerült megszereznünk a vezetést, amit sikerült is megtartanunk a mérkőzés végéig. Adorján Attila remekelt a kapuban.
Úgy gondolom, hogy a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpálya egy remek hely jégkorongozni, és egy igazán jó hely edzőnek lenni”.
Fodor Szabolcs, a Ferencváros vezetőedzője: „Már beszéltem arról, hogy erre az erdélyi túránkra kevesen tudtunk eljönni, mert rengeteg beteg és sérült játékosunk van. Itt is jó pár srác sérülten játszotta végig a meccset. Szóval azt gondolom, ennek ellenére jó meccset tudtunk játszani. A végén még az is benne volt, hogy vissza tudunk jönni a mérkőzésbe. Le a kalappal a fiúk előtt! Arra, hogy ilyen kevesen, sérültekkel és betegekkel teletűzdelve így tudunk küzdeni, arra abszolút lehet építeni. Ha ezt így tudjuk folytatni, akkor jók leszünk a végelszámolásnál”.
Kiütéses győzelemmel búcsúzott a hazai pályától a Székelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga alsóházi rájátszásának utolsóelőtti fordulójában, pénteken délután 6–2-re győzte le a Bákói Aerostar együttesét.
Másodszor is győzött a címvédő Galaci United otthonában a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC a teremlabdarúgó 1. Liga felsőházi rájátszásában. Az újabb siker azt jelenti, hogy Mánya Szabolcs csapata az utolsó forduló előtt bebiztosította helyét a döntőben.
Meggyilkoltak pénteken a Bihar megyei Perbáthidán egy 18 éves lányt, a rendőrség több mint hat órán át tartó keresés után fogta el délután a gyilkosság fő gyanúsítottját.
A román-magyar határ menti településen, Méhkeréken született Gurzó Mária román nyelven tette le az esküt szombaton a Parlamentben.
Többórás keres után sikerült elfogniuk a rendőröknek azt a férfit, aki a gyanú szerint pénteken délben meggyilkolt egy 18 éves lányt a Bihar megyei Pelbárthidán. A visszaesőnek számító Bóné József Zsolt a gyilkosság helyszínétől nem messze került kézre.
Miért ad fizetést az állam a premontrei apátnak, miközben a nagyváradi önkormányzat kilakoltatja? Miként lett a templomból iskola? Elmagyarázzuk bővebben és rövidebben is.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!