Megszületett az idény első Sportklub-diadala a Fradi ellen

Dobos László 2023. január 12., 21:34 utolsó módosítás: 2023. január 13., 09:22

Nagyon fontos mérkőzést nyert csütörtökön este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A címvédő hazai jégen legyőzte a tavalyi döntős Ferencvárost, nagy lépést tett annak érdekében, hogy az alapszakaszban az első hatban végezzen.

Otthon tartotta a pontokat a címvédő Fotó: Pinti Attila

Telt ház előtt játszotta idei negyedik hazai mérkőzését is a Csíkszeredai Sportklub, csütörtökön este sokan csak álló helyet kaptak a Vákár Lajos Műjégpálya lelátóin. Díszvendége volt a mérkőzésnek, az első korongbedobást anyaországi politikus, Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára végezte el.

A hazaiakat a Lokálpatrioták lelkes csoportja buzdította, voltak Fradi-drukkerek is a lelátón, ők zászlókkal, hangosan bátorították kedvenceiket.

Jó iramú, kemény, de sportszerű mérkőzést játszott a két csapat, amelynek első találatát, Részegh Tamás gólját csak a videón való visszanézés után érvényesítették a játékvezetők (1–0). Sokat támadott a második játékrészben a házigazda székelyföldi alakulat, de csak egy gólt sikerült ütnie, a 22. percben a cseh idegenlégiós, Radek Veselý lőtte hálóba közelről a kipattanó korongot (2–0).

A harmadik játékrész elején a Ferencváros emberhátrányban, ellentámadásból, Boros Dániel révén szépített (2–1), de Péter Balázs hamar visszaállította a kétgólos csíki előnyt (3–1).

Izgalmas lett a mérkőzés vége: az 57. percben Tóth Adrián találatával a Fradi egygólosra faragta hátrányát (3–2), majd az utolsó percre, az egyenlítés reményében a vendégek kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre. A taktika nem jött be, a Sportklub korongot szerzett, és Cody Milan az üres kapuba lőtte (4–2).

Ez volt a két együttes harmadik mérkőzése ebben a szezonban: az első kettőt a Ferencváros nyerte 6–2-re és 4–3-ra, most a Sportklub győzött 4–2-re. A két csapat január 21-én a Tüskecsarnokban újra megmérkőzik.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 4–2 (1–0, 1–0, 2–2).
Gólszerzők: Részegh Tamás (7.), Radek Veselý (22.), Péter Balázs (47.) és Cody Milan (60.), illetve Boros Dániel (45.) és Tóth Adrián (57.).
Kapura lövések: 34–37.
Büntetőpercek: 8–12.
Játékvezetők: Mihai Paul és Sikó Szilárd Levente, illetve Andrei Ștefan és Bandi Csaba.
Háromgólos hátrányból fordított a Corona

Sokgólos, fordulatos mérkőzést játszott Brassóban a helyi Corona és a Debrecen. A mérkőzés felénél a vendég hajdúsági együttes 3–0-ra vezetett, a hazaiak azonban fordítottak, és végül 6–3-ra nyertek.

Brassói Corona–Debreceni EAC 6–3 (0–1, 3–2, 3–0).
Gólszerzők: Kevin Domingue (32.), Michael van Wormer (34. és 51.), Chase Schaber (39.), Sullivan Sills (43.) és Radim Valchař (57.), illetve Mihalik András (6.), Sándor Bence (23.) és Molnár Dávid (25.).