Az összecsapás a hajrában dőlt el, akkor a Ferencváros – és a magyar válogatott – rutinos kulcsembere, Nagy Gergő két perc alatt kétszer is eredményes volt.
Fodor Szabolcs, az FTC-Telekom vezetőedzője: „Ahogy megyünk a vége felé a bajnokságnak, ott mindig minden győzelem egyre nagyobb jelentőségű, és egyre több önbizalmat tud adni. Szóval, azt gondolom, hogy igen, nagyon kellett ez nekünk.
A második harmadban volt egy kis hullámvölgyünk, ott egy picit szétestünk, ott ezek a dolgok nem annyira voltak meg. Ahogy említettem, ezt a harmadik harmadra újra össze tudtuk rakni úgy, mint az elsőre, és ez a két jó harmad, illetve egy oké harmad elég volt a győzelemhez”.
Tom Coolen, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője: „Egy-egy volt öt perccel a vége előtt, nagyon szoros mérkőzés volt, meg is nyerhettünk volna. Kemény küzdelem zajlott, de úgy gondolom a végén a hazai csapat, talán mondhatjuk, hogy megérdemelten nyerte a találkozót, több lehetősége volt. A kapusunk remekül védett, de picit csalódott vagyok, hogy veszítettünk.
A következő öt évben Romániában kizárólag az interneten lehet követni a nagy kézilabdatornák mérkőzéseit. A sportágat kedvelő közösség kérvényezte, hogy a tévében is közvetítsék legalább a román válogatott meccseit, amire egyelőre nemleges választ kaptak.
Igencsak aktív az átigazolási piacon az FK Csíkszereda: a klub pénteken közösségi oldalán jelentette be ötödik új szerzeményét. Răzvan Trif a törökországi edzőtáborban csatlakozott a székelyföldi labdarúgóklub keretéhez.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Egy 43 éves férfi csütörtök éjjel életét vesztette a nagyszebeni tömegközlekedési vállalat egyik autóbuszán. A sofőr szerint csak a végállomáson értesítették, hogy egy utas meghalt, mert többen nem akarták megszakítani az útjukat.
Magyarország nem sodródik, hanem irányt mutat – jelentette ki Kelemen Hunor, az RMDSZ szövetségi elnöke szombaton Budapesten, a nagyobbik magyarországi kormánypárt, a Fidesz jelöltállító kongresszusán.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!