Hétvégén elrajtolt a felnőtt női jégkorongbajnokság, viszont módosult a lebonyolítás: dupla fordulós rendszerben rendezik a pontvadászatot, ezért már az első játéknapon pályára lépett mind a négy együttes.
A Csíkszeredai Sportklub a fővárosba utazott, ahol szombaton és vasárnap is a Sportul Studențesc vendége volt. Az első mérkőzésen ugyan gyorsan hátrányba került a székelyföldi gárda, de ezt követően átvette az irányítást és 4–1-nél már biztonságban érezhette magát. A házigazdák ugyan szépítettek, de a győzelem nem forgott veszélyben. A csíkiak góljait Vitos Anna (2), Antal Nóra és Kozma Rebeka szerezték.
Másnap délelőtt aztán már esélyt sem hagytak ellenfelüknek a Hargita megyeiek. A Sportklub szinte végig a hazai ketrec előtt játszott, amit a kapura lövések aránya is jól mutatott (17–45). Ezúttal több játékos is betalált: Vitos Anna és Antal Boglárka duplázni tudott, mellettük Ravasz Márta, Alina Oprea és Adorján Katalin írták fel magukat a gólszerzők közé.
A csíki lányok így két győzelemmel térhettek haza Bukarestből, hibátlan mérleggel indították a pontvadászat idei kiírását. A Sportklub legközelebb egy hónap múlva, októberben játszik, amikor a Márton Áron HC-t látja vendégül kétszer.
Jégkorong, női román bajnokság:
Sportul Studențesc–Csíkszeredai Sportklub 2–4 (1–1, 0–2, 1–1),
gólszerzők: Simina, Mihai, illetve Vitos Anna (2), Antal Nóra és Kozma Rebeka.
Sportul Studențesc–Csíkszeredai Sportklub 0–7 (0–1, 0–2, 0–4),
gólszerzők: Vitos Anna (2), Antal Boglárka (2), Ravasz Márta, Alina Oprea és Adorján Katalin.
Ismét pénzbírsággal sújtotta a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága az FK Csíkszereda együttesét. A Szuperligában szereplő Hargita megyei klub ezúttal minden korábbinál magasabb összeget köteles befizetni.
Totális támadójátékkal és pazar második félidei teljesítményével az FK Csíkszereda kiütötte a harmadosztályú ellenfelét a Román Kupa csoportkörének zárófordulójában, ennek ellenére kiesett a sorozatból. Eppel Márton hét perc alatt mesterhármast szerzett.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Világszerte akár 6000 munkahelyet szüntethet meg a következő két évben a Heineken a sör iránti kereslet csökkenése miatt.
Bírósági végrehajtótól kapott felszólítást a rendház elhagyására Fejes Rudolf Anzelm nagyváradi premontrei apát azt követően, hogy a nagyváradi bíróság az önkormányzat keresetének helyt adva az apát kilakoltatásáról döntött.
Az Universitatea fociultrái magyar diákokra támadtak a buszon. Újabb súlyos közúti baleset történt a bánsági halálos úton. Mesterséges intelligenciával szövik tovább a dák alagutak összeesküvés-elméletét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!