A szervezők közleménye szerint a három korosztályban (U7, U9 és U11) 78 csapat és 751 gyerek lépett jégre a Felcsíki Műjégpályán. Több klub ugyanabban a korosztályban két vagy három csapattal is képviselve volt. „A rendezvény célja, hogy támogassa a jégkorong utánpótlás-nevelést, és lehetőséget biztosítson a fiatal tehetségek számára, hogy fejlődjenek és megmérettessenek az ország legjobb csapataival” – közölték.
U7: Kézdivásárhely, Csíkszeredai ISK, Csíkszeredai Sportklub, Marosvásárhely, Sepsiszentgyörgy, Galac, Csíkkarcfalva, Alcsík SK, Gyergyószentmiklós, Gyimesközéplok, Brassó és Gyergyócsomafalva.
U9: Ditró, Kézdivásárhely, Csíkszeredai ISK, Csíkszeredai Sportklub, Marosvásárhely, Sepsiszentgyörgy, Galac, Csíkkarcfalva, Gyergyószentmiklós, Székelyudvarhely, Alcsík SK, Gyimesközéplok, Ploiești, Allianz Țiriac és Brassó.
U11: Csíkszeredai ISK, Csíkszeredai Sportklub, Székelyudvarhely, Gyergyószentmiklós, Sepsiszentgyörgy, Ploiești, Marosvásárhely, Csíkkarcfalva, Gyimesközéplok, Galac, Kézdivásárhely, Brassó, Allianz Țiriac, Csíkkarcfalva, Alcsík SK, Bukaresti Triumf, Ditró, Gyergyócsomafalva.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Súlyos vereséget szenvedett hazai pályán a Kolozsvári CFR a Konferencia Liga selejtezőjének harmadik fordulójában. A magyar színeket képviselő Győr és a Debrecen is hátrányból várja a visszavágót.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Sok román állampolgár még mindig az 1997-es mintára kiállított személyi igazolványt használja, azonban ezt fokozatosan kivonják a forgalomból, amint az új elektronikus és egyszerű személyi igazolványok országszerte elérhetővé válnak.
További híreink: sziklát akart a Dunába robbantani a hadsereg, egyelőre sikertelenül, az illetékes szerint pedig semmiféle korlátozás nem lesz a lakossági áramfogyasztásban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!