Az első gólt a húsz éven aluli játékosokból álló gárda ütötte, de a tapasztaltabb, idegenlégiósokkal felálló Corona hamar fordított, és győzelméhez nem fért kétség.
A két csapat december 30-án is jégre lép. A vasárnapi találkozónak szintén Csíkkarcfalva ad otthont, a román szakszövetség honlapja szerint a mérkőzés délelőtt 11 órakor kezdődik.
Jégkorong, román bajnokság, alapszakasz:
Sapientia–Brassói Corona 3–13 (1–2, 0–7, 2–4).
Gólszerzők: Dósa Csaba (5. perc), Részegh Zsolt András (43. és 47.), illetve Jereme Tendler (13., 28., 48. és 50.), Roberto Gliga (16. és 40.), Bíró Gergő (24. és 35.), Szergej Dorofejev (36.), Mihály Árpád (37.), Molnár Zoltán (38. és 44.), Mikael Lidhammar (43.).
Büntetőpercek: 4–8.
Kapura lövések: 17–38.
Játékvezetők: Csata Attila, Rédai Botond és André Attila.
A román bajnokság állása:
1. Csíkszeredai Sportklub 61 pont
2. Brassói Corona 56
3. Gyergyói HK 38
4. Galaci CSM 37
5. Bukaresti Steaua 18
6. Sapientia 0
7. Sportul Studențesc 0
A csapatok három oda–vissza kört, azaz 36 fordulót játszanak az alapszakaszban, ezt követi a rájátszás. A 36 fordulót követően az első négy az elődöntőbe jut, ahol három nyert meccsig játszanak. A döntőben négyszer kell nyernie annak, aki bajnok akar lenni, a bronzéremhez három siker kell.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!