Sportklub-DAB: gólparádé és kötelező hazai győzelem

Orbán Zsolt 2021. szeptember 20., 21:01

A Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata könnyed hazai sikerrel folytatta menetelését az Erste Liga alapszakaszában. A kék-fehérek hétfőn este 8–4-re győzték le a Dunaújvárosi Acélbikákat.

Záporoztak a gólok a Vákár Lajos Műjégpályán Fotó: Farkas Gecse Noémi

A korábban még rangadónak számító Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák párharc mára egy könnyen megjósolható összecsapássá vált az Erste Ligában. Az előjelek alapján sokgólos mérkőzésre és könnyed hazai sikerre számíthattunk a Vákár Lajos Műjégpályán – és mindkettő bejött: a hazaiak sikere nem igazán forgott veszélyben a 12 gólos hétfő esti mérkőzésen.

A Fehérvári Titánokat magabiztosan legyűrő, az Újpesttel szemben pedig szétlövéssel alulmaradt székely csapat már az első harmadban megnyugtató előnyre tett szert az újvárosiak ellen.

Gecse Hugó vezetőgólja után Németh Péter gyorsan egyenlített, a csíkiak első két sora viszont megrázta magát és néhány percen belül hárommal válaszolt (4–1).

A harmad második felében inkább egy edzőmeccsre hasonlított a találkozó, nem úgy a második húsz percben, amikor sűrűsödtek a kiállítások és keményebbé váltak az ütközések. A biztosnak tűnő vereség ellenére a Fejér megyei gárda megmutatta, hogy van karaktere, elsősorban a mesterhármasig jutó Németh Péternek köszönhetően, aki egy büntetőlövést is értékesített az 51. percben.

A vendégek az utolsó játékrészt már lehozták döntetlenre, igaz a pontszerzésre nem sok esélyük volt. A védelmi megingások ellenére a Sportklub nagyon simán húzta be a kötelező győzelmet.

Magnus Sundquist együtteséből a gólokon nyolc különböző játékos osztozott, Rokaly Szilárd és Vojtech Polak pedig négy egységi jutott, mindketten 1+3-mal zártak.

A Csíkszeredai Sportklubnál ezen a mérkőzésen mutatkozott be az Erste Ligában a mindössze 18 éves Bajkó Csongor.

A kék-fehérek a következő játéknapon, pénteken 18.30-tól a Gyergyói HK otthonában játszanak székely rangadót.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, első játékhét
Csíkszeredai Sportklub–Dunaújvárosi Acélbikák 8–4 (4:1, 2:1, 2:2)
Gólszerzők: Gecse (8., Rokaly Sz., Polak), Polak (10., Rokaly Sz., Becze), Szkacskov (11., Stach), Becze (13., Polak, Farkas), Biró (22., Péter A., Kosztyicin), Sofron (37., Reisz), Rokaly Sz. (51., Láday), Kuljas (59., Polak, Rokaly Sz.), ill. Németh P. (10., Benke, Szűcs, 29., Török, 51., büntetőlövés), Németh Á. (45., Somogyi, Pinczés)
Kapura lövések: 47–27
Kiállítások: 6, ill. 16 perc
Sportklub: Adorján Attila (Makszim Szamankov) – Farkas Tamás, Karel Kubat, Becze Tihamér, Vojtech Polak, Rokaly Szilárd – Gyenisz Kuljas, Reisz Áron, Jevgenyij Szkacskov, Sofron István, David Stach – Gecse Hugó, Láday Tamás, Biró Tamás, Szergej Kosztyicin, Péter Andor – Bajkó Csongor, Eduard Cășăneanu, Fodor Csanád, Péter Balázs, Rokaly Norbert. Vezetőedző: Magnus Sundquist.
DAB: Pinczés Bendegúz (Kovács Dávid) – Erdély Botond, Pozsár Márk, Dimitrij Dudkin, Lőczi Árpád, Szappanos Dávid – Benke Dorián, Igor Bobcek, Németh Péter, Szűcs István, Török Viktor – Daniil Bubnov, Szécsi Patrik, Horváth Ákos, Németh Árpád, Pinczés Olivér – Druja Benjámin, Gebei Gergely, Somogyi Nátán, Tamás István. Vezetőedző: Leo Gudas.

Edzői nyilatkozatok:

Magnus Sundquist, Sportklub: „Az első harminc percünk kifejezetten jó volt, jól korcsolyáztunk, megvolt a kellő sebességünk. Aztán túl sokat kombináltunk, ami nem volt hatásos és a cseréink is túl hosszúak lettek. Ez lehetőséget nyújtott az ellenfélnek. Természetesen mi voltunk a jobb csapat és kényelmesen nyertünk, de csak az elején játszottunk jól.

Pénteken egy más kaliberű csapattal játszunk, nem lesz olyan sokat nálunk a korong, mint az elmúlt találkozókon.

Sokkal egyszerűbb játékra, rövidebb cserékre és több kapuralövésre lesz szükség. A mi szintünkkel megegyező csapattal játszunk. Mindenki meg kell értse, hogy jobban kell kontrolláljuk a meccset, nem adhatunk esélyt és nem vállalhatunk fölösleges kockázatot.”

Leo Gudas, DAB: „Nagyon rosszul kezdtünk a mérkőzést a három bekapott góllal. Aztán feljavultunk és a hazai csapat sem tudott száz százalékon pörögni. Annyi gólt szereztünk, mint a Gyergyói HK ellen, ami jó, de ez az eredményen nem segít. Jelenleg nem tudunk nagy változásokat eszközölni, ezzel a csapattal dolgozunk tovább.”

•  Fotó: Farkas Gecse Noémi
Fotó: Farkas Gecse Noémi