Tizenhetet lőttek a gyergyóiak a bosnyák lányoknak

Gergely Imre 2024. augusztus 24., 15:17 utolsó módosítás: 2024. augusztus 24., 17:31

Kiütéssel verte a Fox Hockey a Bosznia-Hercegovinát képviselő csapatot a Négy Nemzet női jégkorongtornán pénteken. A nap másik mérkőzésén Szerbia válogatottja két góllal győzte le a Ferencvárost.

Fotó: Fox Hockey

A Gyergyószentmiklóson zajló Négy Nemzet női jégkorongtorna nyitónapján Szerbia válogatottja az FTC-Telekom csapatával találkozott és Jovana Popov két góljával a délszláv ország együttese nyert. A Fradinak nem sikerült betalálnia Ana Ilic kapujába.

A nap második mérkőzésén a házigazda Fox Hockey Bosznia-Hercegovina csapatát fogadta. A vendégek talán nem a lehető legjobb összeállításukban érkeztek a tornára, mert a meccs teljesen egyoldalú volt. Az első szünetben már 4–0 volt az állás rókalányok javára. A második harmad viszonylag szorosabb eredményt hozott, három hazai találat mellett a vendégek is megszerezték a szépítő góljukat, aztán azonban

a harmadik húsz percben nem kevesebb, mint tízet lőtt Barabás László csapata, Bálint Regina pedig tíz találatig jutott.

Szombaton délután 15.10-től Szerbia–Bosznia-Hercegovina, 18.10-től pedig FTC Telekom–Fox Hockey mérkőzések szerepelnek a torna programjában. Vasárnap délelőtt 10.10-kor Bosznia-Hercegovina és az FTC találkoznak, 13.10-től pedig Fox Hockey–Szerbia mérkőzést rendeznek.

Négy Nemzet női jégkorongtorna, az első játéknapjának eredményei:

Szerbia–FTC-Telekom 2–0 (0–0, 1–0, 1–0).
Gólszerző: Jovana Popov 2.

Fox-Hockey–Bosznia-Hercegovina 17–1 (4–0, 3–1, 10–0).
Gólszerzők: Bálint Regina 10, Farkas Fanni 3, Szekeres Edit, Györffy Ránia, Máthé Blanka, Valeria Kopylova, illetve Lamija Zubcevic.