A Gyergyószentmiklóson zajló Négy Nemzet női jégkorongtorna nyitónapján Szerbia válogatottja az FTC-Telekom csapatával találkozott és Jovana Popov két góljával a délszláv ország együttese nyert. A Fradinak nem sikerült betalálnia Ana Ilic kapujába.
A nap második mérkőzésén a házigazda Fox Hockey Bosznia-Hercegovina csapatát fogadta. A vendégek talán nem a lehető legjobb összeállításukban érkeztek a tornára, mert a meccs teljesen egyoldalú volt. Az első szünetben már 4–0 volt az állás rókalányok javára. A második harmad viszonylag szorosabb eredményt hozott, három hazai találat mellett a vendégek is megszerezték a szépítő góljukat, aztán azonban
a harmadik húsz percben nem kevesebb, mint tízet lőtt Barabás László csapata, Bálint Regina pedig tíz találatig jutott.
Szombaton délután 15.10-től Szerbia–Bosznia-Hercegovina, 18.10-től pedig FTC Telekom–Fox Hockey mérkőzések szerepelnek a torna programjában. Vasárnap délelőtt 10.10-kor Bosznia-Hercegovina és az FTC találkoznak, 13.10-től pedig Fox Hockey–Szerbia mérkőzést rendeznek.
A Kézdiszentléleki Perkő hosszú évtizedek óta meghatározó alakja a háromszéki labdarúgásnak, az 1954-ben alapított labdarúgóklub Kovászna megyében egyedülálló módon ötven éve megszakítás nélkül tagja a megyei élvonalnak.
Gyakorlatilag már negyedóra után eldőlt a három pont sorsa, az FCSB kétszer is betalált az FK Csíkszereda ellen. A házigazda székelyföldiek nem tudtak válaszolni, és a második mérkőzésüket is elveszítették a labdarúgó Szuperliga új idényében.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
A magyar kormánynak kötelessége a határon túli magyarok jogainak képviselete, ami azt is jelenti, hogy ezekből a jogokból nem lehet elvenni – hangsúlyozta Tarr Zoltán Fehéregyházán.
Ukrajna előbb-utóbb elveszíti majd azokat a nyugati területeit, amelyek korábban Lengyelországhoz, Magyarországhoz és Romániához tartoztak – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!