A Gyergyói HK kedden költözött be az Érdi Jégcsarnokba, és Magyarország legkorszerűbb jeges létesítményében folytatják a felkészülést az Erste Liga és a romániai bajnokság kihívásaira. Egy óra száraz edzés és egy nagyon hosszú, 120–130 perces jeges tréning fejeli a napi munkát. Kicsit sem könnyű ez az időszak a játékosok számára.
„Nem egyszerű a fiúknak, hajtjuk őket, keményen kell nyomják, de ez már ilyen, most kell nyomni. Minél keményebb ilyenkor az edzés, annál könnyebb később a mérkőzéseken teljesíteni, és abban is segít, hogy minél sérülésmentesebb legyen a szezonunk” – fogalmaz Góga Attila másodedző.
Ezen a héten, és persze az érsekújvári HC Nové Zámky elleni meccsen is, Góga irányítja a csapatot, hiszen ezekben a napokban Szilassy Zoltán vezetőedző a magyar jégkorong-válogatott edzőjeként Rigában dolgozik azért, hogy a nemzeti együttes kijusson az olimpiára.
„Az első ellenfelünk, a Nové Zámky a szlovákiai extraligában játszik, így nyilvánvalóan erős kerettel rendelkezik. Az edzői stábbal egyetértünk abban, hogy most nem a végeredmény a fontos, hanem hogy mérkőzésen is láthassuk, hogyan működik az, amit az edzéseken gyakorolunk.
– fogalmaz Góga Attila.
A Gyergyói HK–HC Nové Zámky mérkőzés zárt kapus lesz, azonban a székelyföldi csapat tiszteletbeli elnöke, Barti Tihamér Facebook-oldalán sorra kerülő közvetítés révén élőben követhetik majd a szurkolók.
A GYHK magyarországi mérkőzéseinek programja:
augusztus 26-án 19.40-től (erdélyi idő szerint) Gyergyói Hoki Klub–HC Nové Zámky;
szeptember 1-jén 19 órától Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub;
szeptember 3-án (még nincs véglegesített kezdési időpont) Győri ETO HC–Gyergyói Hoki Klub;
szeptember 10-én 20.15-től Hydro Fehérvár AV 19–Gyergyói Hoki Klub.
Alig két héttel a pontvadászat kezdete előtt a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) elkészítette a 3. Liga csoportbeosztását. A székelyföldi csapatokat az első két csoportba sorolták, meglepetésre idén először szétválasztották a Kovászna megyei együtteseket.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Egy család öt tagját vették őrizetbe egy Kovászna megyei ügyben: a nyomozók szerint kiszolgáltatott embereket tartottak fogva, munkára kényszerítették őket, és azt is tervezték, hogy pénzért „eladják” az áldozatokat.
A magyar kormány a helyi magyar közösségekkel partnerségben szeretné finomítani, részleteiben kidolgozni a magyarságpolitikáját, a partnerség és a párbeszéd pedig kulcsfogalom ezen a területen – hangsúlyozta Kollai István Kolozsváron.
Ha az erdélyi lakásárakat vesszük górcső alá, Kolozsvár továbbra is verhetetlen, és egyben toronymagasan a legdrágább romániai nagyváros. Érdekes aspektus azonban, hogy Nagyszebenben, Nagyváradon és Temesváron is gyorsabban emelkedtek a lakásárak.
Hivatásos politikusokra akkor is szükségünk van, ha sokszor legszívesebben a pokol fenekére kívánnánk őket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!