Sean Simpson szövetségi kapitány együttese előbb a három NHL-játékossal felálló franciákkal, majd pénteken a házigazda, toronymagasan esélyesnek számító házigazda lettekkel, végül vasárnap az olaszokkal találkozik.
A kvartett első helyezettje szerez olimpiai kvótát. A magyarok legutóbb 1964-ben, Innsbruckban játszottak olimpián.
Mivel jelenleg 12 csapatos a férfi ötkarikás mezőny, és a világelit legjobb nyolc együttese automatikus résztvevő, ráadásul a rendező Kína elvisz egy plusz helyet, így három válogatottnak van lehetősége kijutni selejtező-sorozaton keresztül.
A magyarok tavaly februárban megnyerték a nottinghami kvalifikációt, bejutva az utolsó, mostani körbe, amelyet tavaly augusztusról a koronavírus-járvány nyomán halasztották mostanra. Ebben a körben ugyanis már több olyan gárda érintett, amely NHL-eseket vonultat fel, és a profi liga nyári szünete miatt csak most tud a legerősebb összeállításban kiállni.
Simpson az elutazás előtt elmondta: csapata számít „kicsinek” a rigai mezőnyben, de szeretnének meglepetést okozni, és mivel a riválisoknál lesz többet a korong, ezért a korong nélküli játékra és az ellentámadásokra, valamint a fegyelmezett játékra kell összpontosítaniuk.
Rossz hír, hogy a svéd Lulea HF csatára, Galló Vilmos sérülés miatt nem léphet jégre.
Az olimpiai selejtező programja:
Csütörtök:
Franciaország–Magyarország 15.30
Olaszország–Lettország 19.30
Péntek:
Franciaország–Olaszország 16.00
Lettország–Magyarország 20.00
Vasárnap:
Magyarország–Olaszország 13.00
Lettország–Franciaország 17.00
Visszatér a román élvonalba Marius Ștefănescu. A korábban a Sepsi OSK-ban szereplő szélső a következő idénytől az ezüstérmes klub játékosa lesz.
Harmadikként jutott tovább csoportjából, majd a nyolcaddöntőben nagyon nehéz kihívás várt a magyar minifutball-válogatottra a szlovákiak Európa-bajnokságon. Kétszer is hátrányba került a bosnyákok ellen, ám végül kiharcolta a továbbjutást.
Az utóbbi évek sokadik tömeges textilipari leépítésére kerül sor egy hónapon belül Hargita megyében. Egy csődeljárás alatt álló székelykeresztúri vállalat teljes személyzetét elbocsátják.
Aki ma megtakarított pénzzel rendelkezik, könnyen szembesül a kérdéssel: bankban tartsa, állampapírba tegye, euróban őrizze, vagy hosszabb távú befektetésben gondolkodjon.
Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet – jelentette ki Sulyok Tamás államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.
Ilyen országot, mint a mioritikus haza, nem látott vén Európa. Ja, de.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!