Teljesen nem tudta eltűntetni hátrányát a VSK Székelyudvarhely

Józsa Csongor 2023. március 31., 20:25 utolsó módosítás: 2023. március 31., 23:12

Csapnivaló első felvonást követően mindent megtett a férfi kézilabda élvonal újonca, hogy megnehezítse a harmadik helyezett dolgát. A Minaur azért érvényesítette a papírformát.

Kár az első játékrészért Fotó: László Ildikó

Pénteken délután hazai mérkőzést játszott a VSK Székelyudvarhely a férfi kézilabda Bölények Ligája 23. fordulójában. A már kiesőnek számító együttes a rangsor harmadik helyezettjét, a Nagybányai Minaurt fogadta a városi sportcsarnokban.

Komolyan vette az összecsapást a vendégcsapat. Jó védekezéssel, kiváló kapusteljesítménnyel (az udvarhelyen nevelkedett Buzogány Barna volt a hálóőrük) fokozatosan növelte előnyét. Ehhez kellett az is, hogy a VSK rengeteget hibázott, kimaradtak a lehetőségek.

Fotó: László Ildikó

Beszédes adat, hogy az első játékrészben csupán tízszer zörgette meg a Minaur hálóját a házigazda, ezt pedig összesen három kézilabdázó (Dedu, Fedila és Szász) jegyezték.

A pihenőt követően felrázta csapatát Sipos Lóránt edző, a cserék jól álltak bele a meccsbe. A túloldalon is teljesen új sor vonult a pályára. A kapuban Orbán fogott pár labdát, olajazottabban ment a gólszerzés is, de a négy-öt találat a két gárda között a végjátékig megmaradt.

Húszáros hajrát vágott ki az udvarhelyi csapat: az 52. percben még 25–30 állt az eredményjelzőn, ezt majdnem sikerült teljesen eltüntetni. A dudaszó előtt tizennégy másodperccel egyre jött fel a VSK, 30–31 lett a vége.

Amiért érkezett a Minaur azt megszerezte, a Hargita megyeiek pedig sajnálhatják, hogy csak az összecsapás második felében hitték el, hogy van keresnivalójuk.

Férfi kézilabda Bölények Ligája, 23. forduló:

VSK Székelyudvarhely–Nagybányai Minaur 30–31 (10–17).
A hazaiak gólszerzői: Aron Dedu 7, Mohamed Fedila és Szász Előd 6-6, Kónya Hunor 3, Angelo Tăuțean és Vuk Milosevics 2-2, Ferenczi Botond. Katona Tamás, Jére Róbert és Komporály Attila 1-1.
Kiállítások: 10–6 perc.
Hetesek: 2/1, illetve 5/3.