Szoros meccsen győzte le a Sportklub az Ágyúsokat

Dobos László 2024. szeptember 24., 21:41 utolsó módosítás: 2024. szeptember 24., 21:42

Közel járt a meglepetéshez az Ágyúsok csapata kedden este a Csíkszeredai Sportklub ellen a román felnőtt jégkorongbajnokságban. Tíz perccel a mérkőzés vége előtt 2–1-re vezettek a hazaiak ellen, akik azonban Péter Balázs találataival fordítottak.

Péter Balázs (66-os mezzel) két gólt szerzett az utolsó percekben a Sportklubnak Fotó: Borbély Fanni

Nem volt nagy tolongás kedden este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán a házigazda Sportklubnak a Háromszéki Ágyúsok elleni bajnoki mérkőzésén. A hivatalos statisztikák szerint alig 300-an voltak kíváncsiak a találkozóra, és ennek az egyik oka az, hogy a hokimeccsel egyidőben zajlott az FK Csíkszereda–Újszentes második ligás labdarúgó-mérkőzés.

A csíkiak erre az összecsapásra nem nevezték Adorján Attila kapust és Niclas Luceniust, de nem játszhatott Kedves Tamás sem, aki két nappal korábban, a BJAHC elleni Erste Liga-mérkőzésen sérülést szenvedett. A vendégeknél Király Ádám maradt ki a keretből.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

A találkozón a Sportklub támadott többet, Részegh Tamás révén megszerezte a vezetést (1–0), de az Ágyúsok még az első szünet előtt Molnár Zsombor találatával egyenlítettek (1–1).

Nem született újabb gól a második játékrészben, a harmadik harmad közepén pedig Gecse Olivér vezetéshez juttatta a háromszékieket (1–2), erre azonban volt válasza a Sportklubnak, Péter Balázs két találatával fordítottak a kék-fehérek (3–2). A győztes gólt emberhátrányban lőtte a csíksomlyói csatár.

A találkozó érdekessége, hogy két testvérpár egymás ellen játszott. Részegh Tamás és Gecse Hugó a Sportklubot erősíti, Részegh Zsolt és Gecse Olivér pedig az Ágyúsok játékosa.

Román felnőtt férfi jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Háromszéki Ágyúsok 3–2 (1–1, 0–0, 2–1).
Gólszerzők: Részegh Tamás (18.), Péter Balázs (52. és 59.), illetve Molnár Zsombor (19.) és Gecse Olivér (49.).
Kapura lövések: 39–20. Büntetőpercek: 8–14. Játékvezetők: Bándi Csaba és Csomortáni Zsolt, illetve Szőgyör Zoltán és Kőszegi Kálmán.

Csíkszeredai Sportklub: Ambrus Levente, Simo Joel Ábel (kapusok) – Salló Alpár, Kristó Csongor, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Gecse Hugó, Both Péter, Fredrik Forsberg, Silló Arnold, Becze Tihamér (második sor); Eduard Cășăneanu, Láday Tamás, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Bíró Gergő (harmadik sor); Kovács Előd, Ferencz-Csibi Róbert, Bajkó Csongor, Márton Botond, György Szilárd, (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

Háromszéki Ágyúsok: László Arnold, Béres Szilárd (kapusok) – Szabó Zsolt Ákos, Horváth Pál, Molnár Zoltán, Molnár Zsombor, Márton Koppány (első sor); Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László (második sor); Kernászt Máté, Nagy Tamás, Szőcs Zalán, Ilyés Tamás, Részegh Zsolt (harmadik sor); István Sándor, László Hunor, Barkó Gergely, Görbe Tivadar (negyedik sor). Vezetőedző: Kertész Zoltán.

A további program
Szombaton (szeptember 28.): 18.30 órától Háromszéki Ágyúsok–Galaci CSM és Bukaresti Steaua–Bukaresti Sportul Studențesc.
Október 1. (kedd): 18.30 órától Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc, Brassói Corona–Bukaresti Steaua és Gyergyói HK–Galaci CSM.
Október 2. (szerda): 18.30 órától Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Sportul Studențesc, Brassói Corona–Bukaresti Steaua és Gyergyói HK–Galaci CSM.