A miskolci klub honlapjának szerdai beszámolója szerint a liga vezetése tárgyalóasztalhoz ült a szlovák kormánnyal, a megbeszélésen pedig az a döntés született, hogy pénteken a tervezetteknek megfelelően elindulhat a Tipos Extraliga 2020/2021-es szezonja.
A DVTK Jegesmedvék azonban nem lép jégre az első és második fordulóban, mivel a szezon előtti koronavírusteszteken néhány esetben pozitív lett az eredmény, így elővigyázatosságból a csapat pénteki és vasárnapi mérkőzése nem kerül megrendezésre.
A tervek szerint jövő pénteken a Slovan Bratislava elleni találkozóval kezdik meg a pontvadászatot a Jegesmedvék.
A miskolci csapatnál két székelyföldi játékos is jégkorongozik, a csíkszeredai Részegh Tamás tavaly, míg a gyergyócsomafalvi Rokaly Szilárd idén igazolt a DVTK-hoz.
Meglepő igazolást hajthat végre a Bukaresti Steaua: sajtóértesülések szerint a másodosztályú fővárosi klub szerződteti Huszti Andrást, aki így a klub történetének első Magyarországról érkező magyar játékosa lehet.
Csütörtök délben jelentette be Kleinheisler László érkezését az FK Csíkszereda. Az ötvenháromszoros magyar válogatott középpályást első benyomásairól és céljairól kérdeztük.
Elégedetlenséget szült Parajdon az Erdélyt Moldvával összekötő A8-as autópálya Sóvárad és Gyergyóalfalu közötti szakaszának megépítéséhez szükséges területkisajátítások. Az is kiderült, hogy Parajd határában nem lehet majd felhajtani a sztrádára.
Két hónap sem telt el az újépítésű aradi híd használatba adása óta, de a járókelők és gépjárművezetők máris problémákat jeleztek a közel 166 millió leje létesítményen: a korlátok tövében porlad a beton, a kerékpársávon pedig hámlik a burkolatfestés.
Jövő év végére készülhet el a Székelyföldön is áthaladó Brassó–Bákó autópálya eredetileg idénre várt megvalósíthatósági tanulmánya.
Hunyadi János és Hunyadi Mátyás vagy Ioan de Hunedoara és Matia Corvinul? Az érintettek nem tudtak volna mit kezdeni ezzel a kérdéssel. Ismét összeültek a történészek az MCC kolozsvári képzési központjában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!