A következő szezontól is Jens Brandström irányítja a Sapientia U23 együttesét – adta hírül a Székelyföldi Jégkorong Akadémia honlapja.
A svéd vezetőedző már alá is írta új szerződését, ami a csapatmenedzser Horvát Tamás nyilatkozata szerint csupán formaság volt. A csapatvezető elmondta, már korábban megegyeztek a folytatásról, elégedettek a skandináv tréner munkájával, a játékosok pedig rengeteget fejlődtek az idény során.
– tette hozzá Horvát.
Az SZJA közleménye szerint Brandström kiválóan beleillik az elképzeléseikbe, a maga részéről pedig az edző is elmondta, hogy nagyon jól érzi magát az akadémiánál. Úgy véli, sokat léptek előre, de az igazán nagy fejlődés a második évben következhet be, ezért is döntött a szerződéshosszabbítás mellett.
A svéd edző fő célja, hogy a játékosok sokat tanuljanak a hokiról és a profizmusról.
Másrészt szeretné, ha a csapat egy szinttel feljebb lépne a hazai bajnokságban, illetve bejutna az Európai Egyetemi Jégkorongliga (EUHL) rájátszásába. Utóbbi sorozat a járványhelyzet miatt a jelenlegi szezonban nem rajtolhatott el.
Jens Brandström tavaly nyáron a Hokiklub Budapesttől érkezett a Sapientia U23-hoz, vezetésével a zöld-fehérek kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, a román bajnokságban a Sportul Studențesc és a Bukaresti Steaua ellen tudtak mérkőzéseket nyerni.
Mindössze 34 éves korában elhunyt Dudás Miklós magyar világbajnok, olimpikon kajakozó – adta hírül a Magyar Kajak-kenu Szövetség.
Nagy csatában, végletekig kiélezett mérkőzésen aratott rendkívül értékes győzelmet Románia U20-as jégkorong-válogatottja a bukaresti Berceni Arénában zajló divízió 2/A jelű világbajnokság nyitónapján.
Változékony időre számíthatunk a következő két hétben, sok csapadékkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) január 5. és 18. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Tüntettek a lakosok hétfőn a Suceava megyei Salcea városának polgármesteri hivatala előtt, mivel elégedetlenek a helyi adók és illetékek növelése miatt. A polgármestert kifütyülték, akadtak, akik a lemondását követelték.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) bíróságon készül megtámadni valamennyi önkormányzati határozatot, amely megemeli az ingatlanok és autók után fizetendő adókat.
Sokánt, ahogy az úri közönség szokta mondani. Egy meleg karmester vezényelte a 2026-os bécsi újévi hangversenyt. És persze, jött a botrány.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!