Hirdetés

Szilassy Zoltán szerint elképesztő volt a GYHK védekezése

Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

1–2-re nyert a BJA HC vendégeként a Gyergyói Hoki Klub pénteken este úgy, hogy 24 percnyi emberhátrányt védekezett ki. Szilassy Zoltán úgy értékelt, hogy csapata tanult az egy nappal korábbi, FEHA 19 elleni meccs hibáiból.

A mérkőzés első harmadában kétgólos előnyt alakított ki magának a gyergyószentmiklósi klub, a folytatásban pedig tudtak erre építkezni.

Kapcsolódó

Hirdetés

„Nyilván kellett a két gól, de elképesztő volt a védekezésünk öt az ötben és négy az ötben, nem tudom hány kiállításunk volt, mindet megöltük. Tegnap négyet kaptunk előnyből, pedig ugyanaz a sémánk. Nyilván megnézve az ellenfelet, az ottani szignálokra rásimítva a saját sémánkat, ma ez így sikerült, nagyon örülök neki.

Tegnap nem voltam ilyen boldog a hátrányos munkánkkal, de azt gondolom jól reagáltunk a tegnapra. Van lázas játékosunk, kettő sérültünk, Tranca Dani is lázasan játszott, illetve voltak további régebbről sérültjeink, ez egy ilyen szezon”

– értékelt a mérkőzést követően a GYHK vezetőedzője, Szilassy Zoltán.

A tapasztalt tréner ezt követően hangsúlyozta, hogy folyamatosan sok hiányzóval kell számolniuk, azonban a jóból és a rosszból is tanulni akarnak, a lejátszott meccsek után levonni a megfelelő konklúziót és azoknak köszönhetően fejlődni.

A hazai gárda mestere sem lehetett elégedetlen, fegyelmezetten jégkorongoztak a BJAHC játékosai, viszont a gyergyói védelem rendkívül magabiztosan állt.

„Lehetett látni, a srácok nagyon komolyan és nagyon sokat dolgoztak ma. Az emberelőnyeinket nem tudtuk belőni, amúgy a játék összképe teljesen rendben volt.

Megint ötven körül lőttünk egy ilyen Gyergyónak kapura, az ellenfelünknek talán 25 lövése volt, a statisztika szerint. Zoli mondta, a játék minden elemében jobbak voltunk mint a Gyergyó.

És azt sem szabad elfelejteni, hogy a ponthatár az 36 pont, amivel játszanod kell egy mérkőzésen, ha a játékosok pontértékét vesszük” – hangsúlyozta Kangyal Balázs, a BJAHC vezetőedzője.

A hazai együttes akár győzhetett volna is, ha pontosabbak az ellenfél kapuja előtt, viszont rendre rossz döntéseket hoztak, a gyergyóiak pedig kiválóan teljesítettek nyomás alatt.

„Ma mi 36.1 tized ponttal játszottunk, az ellenfélnél pedig van aki be sem tud öltözni, azért ez is sokat elmond. Abszolút jó úton vagyunk, ezt mondtam a csatároknak is, hogy viselni kell tudni a felelősségét a góllövésnek és ez volt a differencia. Nyerhettünk volna 3-4 góllal is, simán. De ezek a helyzetek, az emberelőnyök kimaradtak és az élet így igazságos” – értékelt Kangyal.

A Gyergyói Hoki Klub legközelebb vasárnap 18 órától lép jégre a Dunaújvárosi Acélbikák otthonában.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Mi lesz veled, székely foci? Szondy és Diószegi tiszta vizet öntött a pohárba

A magyarországi politikai fordulat hírére a Sepsi OSK és FK Csíkszereda vezetői tiszta vizet öntöttek a pohárba klubjaik jövőjét illetően. A klubvezetők a stabilitásra hivatkozva igyekeznek megnyugtatni a szurkolókat.

Elrajtol a kézdivásárhelyi hokivébé – vasárnap a tévében

Mindhárom párharcot élőben lehet követni a képernyőn a Kézdivásárhelyen kezdődő U18-as divízió II/A jégkorong-világbajnokság nyitónapján, a házigazda Románia az esti programban Nagy-Britannia ellen játszik.

Székelyhon

Így oszlottak meg a külhoni magyarok levélszavazatai a pártok között

Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.

`
Krónika

Nagyváradi premontrei-ügy: mise közben érkezett a végrehajtó, drámai órák a templomban

Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.

Krónika

„Nem kell hamut szórnom a fejemre”. Kelemen Hunor a Tisza és az RMDSZ viszonyáról, a magyar–magyar kapcsolatokról

Meg kell várni, hogy mi a viszonya az új magyar kormánynak a határon túli magyarokhoz, milyen nemzetpolitikája van, nekünk ahhoz kell viszonyulnunk – jelentette ki a Krónikának Kelemen Hunor.

Főtér

Felejtsük már el a 18. századi erdélyi románok totális elnyomásának mítoszát

Az áldozatszerepet felnagyító narratíva elfedi azt a tényt, hogy a román társadalom nem monokróm jobbágytömeg volt, hanem egy dinamikusan rétegződő, felemelkedő közösség. MCC történész-kerekasztal 5.0.

Ez is érdekelheti

Átgázolt a Coronán, meccslabdához jutott a Gyergyói HK a döntőben

Három végtelenül kiélezett meccs után nagyon egyoldalú lett a jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik mérkőzése. A gyergyóiaknak az első szünet után minden összejött és végül 7–0-ra győztek, ennek köszönhetően pedig 3:1-re vezetnek összesítésben.

Ezúttal sem bírtak egymással, újra ráadásban döntött a GYHK és a Corona

Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.

Másodszor is aranygól kellett az Erste Liga döntőjében

Ha lehetne döntetlen mérkőzés az Erste Liga rájátszásban, akkor a döntő második meccse az lett volna. De valahogy el kellett dőljön, és ezúttal a Brassói Corona lőtte az aranygólt, ezzel kiegyenlítette a Gyergyói Hoki Klub elleni finálét.

A Corona kifogásolja a játékvezetést, vizsgálatot kér az Erste Ligától

Az Erste Liga döntőjének első mérkőzését követően több kritika érte a játékvezetést, a Brassói Corona pedig hivatalos úton is jelezte kifogásait a ligának.

Apró hibák döntöttek a Corona–GYHK csata első meccsén – így látták az edzők

Rendkívül kiélezett csatát vívott egymással a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének első mérkőzésén, amely csak hosszabbítás után dőlt el. Mindkét vezetőedző kiemelte: apró hibák és speciális játékhelyzetek döntöttek.

Gerads-mesterhármassal, hosszabbításban nyerte a döntő első felvonását a GYHK

A várt módon nagy csatát hozott az Erste Liga döntő első mérkőzése csütörtökön este. Az összecsapás első felében a házigazda Brassói Corona volt a jobb, a második felét és a végjátékot a Gyergyói HK bírta jobban és végül előnybe került a párharcban.

Többször csatáztak már Erste Liga rájátszásban, de először döntőzik egymással a GYHK és a Corona

Csütörtökön kezdődik a jégkorong Erste Liga döntője, ahol a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub néznek egymással szembe. A két csapat játékosai egyetértenek abban, hogy a liga jelenlegi két legjobbja találkozik a már klasszikusnak számító párharcban.

A döntő első meccsén nem játszhat a brassói hokis (videóval)

A jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága egy mérkőzésre eltiltotta Evan Wardleyt a Brassói Corona játékosát, így nem lehet ott a Gyergyói Hoki Klub elleni első összecsapáson.

Hétköznapokra száműzték az Erste Liga döntőjét, mutatjuk a pontos menetrendet

Hivatalossá vált a jégkorong Erste Liga döntőjének menetrendje, azonban a szurkolók számára kedvezőtlen időpontokkal. A lehetséges hét mérkőzésből mindössze egyet rendeznének hétvégén – azt is csak akkor, ha szükség lesz rá.

A végén dőlt el: a Brassói Corona lesz a GYHK ellenfele

Akárcsak a párharc korábbi találkozóin, a mindent eldöntő hetedik mérkőzésen is kiélezett csata volt: vasárnap délután a vendég BJAHC kétgólos előnyét nem tudta megtartani, a Brassói Corona ledolgozta hátrányát és a hajrában megváltotta jegyét a fináléba.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!