Ami nem ment Székesfehérváron, az remekül működött a BJAHC otthonában a GYHK-nak

Gergely Imre 2024. február 02., 22:36 utolsó módosítás: 2024. február 02., 22:52

Tökéletes emberhátrányos védekezésének köszönhetően 2–1-re győzött a Gyergyói Hoki Klub a BJAHC vendégeként pénteken este, a jégkorong Erste Liga alapszakasza első részének utolsó előtti mérkőzésén.

Fotó: Várhegyi Erna/BJAHC

A GYHK és a BJAHC korábbi találkozóin rendre nagy sebesség, lendület volt a jellemző, most azonban egy taktikusabb játék zajlott, kevesebb rohanással. A budapesti gárda lehet, hogy szerette volna felpörgetni a tempót, de a piros-fehérek, stabilan védekeztek, nem hagytak helyet a gyors támadások kibontakozásának.

A hatodik percben Fejes és Bodó hoztak össze egy kettő az egy elleni akciót, de az átadás elakadt, kimaradt az addigi legnagyobb lehetőség. A GYHK került először emberelőnybe és ezt Haaranen ki is használta, de nem egy klasszikus kijátszott akcióból, hanem miután a gyergyói kapunál hatástalanítottak egy kontrát, a gyors visszatámadásból született meg a vezető gól. A 18. percben lett 0–2, amikor Vincze Péter passzolt nagyszerűen Bodó elé, aki a hosszúba lőtt Farkas mellett.

A második harmadban aktívabb lett a BJAHC, de sokáig meddő volt minden próbálkozásuk, a GYHK védelme mindent szűrt, és Rinne is a helyén volt. Aztán másfél perccel a szünet előtt egy nem sokat ígérő távoli lövésbe Molnár ért bele úgy, hogy a botról a korong védhetetlenül akadt be a vendégkapuba.

Ezt követően még Sylvestre kapott négy percet magasbotért, így közel három és fél percig a harmadik játékrész elején emberelőnyben játszhatott a házigazda. Ezt azonban remekül kivédekezte a Szilassy legénység, a budapestieknek még kaput találó lövése sem volt ebben az időszakban. Az emberhátrányok kivédekezésében ezután Császár és Mesikammen kiállításánál is hibátlanok maradtak a gyergyóiak, és a végén a BJAHC kapuslehozatala során is kibírták a nyomást, és ezzel sikerült megtartani az egygólos vezetést.

Egy nappal korábban Székesfehérváron négy gólt kapott emberhátrányban a GYHK, és ebből láthatóan tanultak. Most 24 percig játszottak kisebb létszámban és egyetlen alkalommal sem rezdült ezalatt Rinne hálója. Az emberelőny kihasználásra sem lehet panasz ezúttal. Két lehetőségből egyet sikerült belőni

A GYHK vasárnap Dunaújvárosban vívja a túra és egyben az alapszakasz első részének a záró mérkőzését.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:
BJAHC–Gyergyói Hoki Klub 1–2 (0–2, 1–0, 0–0).
Gólszerzők: Molnár Zétény (38. perc) illetve Matias Haaranen (8.), Chris Bodó (18.).