Szilassy Zoltán: „a gólszerzésben mindenképp előre tudtunk lépni”

Gergely Imre 2024. március 10., 10:40 utolsó módosítás: 2024. március 10., 10:41

Ha hosszabbításig nem is jutott, de nem volt unalmas a szombat esti Gyergyói Hoki Klub–Újpest mérkőzés sem az Erste Liga negyeddöntőben. A piros-fehérek második győzelme után értékeltek az edzők.

Kettővel vezet összesítésben a GYHK Fotó: Szász Adorján/GYHK

Fordulatos csatát vívott egymással a két gárda, a GYHK fordítani tudott 4–3-ra, így összesítésben már 2–0-s előnyben van.

„Amiben mindenképp előre tudtunk lépni az a gólszerzés, de többet is kaptunk sajnos. Az első harmad nagyon jó volt a 0–1 ellenére, és a második felvonásban kezdtünk el olyan dolgokat művelni a támadóharmadban a nagy fölényünk közepette, amelyből több helyzetet is ki tudott dolgozni az Újpest.

Tudjuk, hogy sok lehetőséget kell teremtenünk ahhoz, hogy gólokat lőjünk, de közben nem szabadna elfelejteni azt, hogy ebben az Újpestben van potenciál. A kiállítások tekintetében javulnunk kell, sok kiállításunk volt, főleg a végén, ami viszont jó, hogy ismét megtaláltuk az utat a győzelemhez”

– mondta a győzelem után Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az UTE másodedzője, Kovács László így látta a történteket: „Nagyon sok mindenben javultunk a tegnapi meccshez képest, a korong nélkül viszont mindenképp fizikálisabban kell játszanunk. Nagyon sok időt és teret hagyunk nekik, amit kegyetlenül ki is használnak, ha pedig nálunk van a korong, akkor bátrabban kell játszani. Tegnap a hosszabbításban nagyon felborult a pálya, ma pedig egy kicsit későn ébredtünk, talán ezt a következtetést lehet levonni a mai meccsből”

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, második mérkőzések:

Budapest Jégkorong Akadémia HC–Csíkszeredai Sportklub 0–1. Összesítésben a Sportklub 2:0-ra vezet.
Brassói Corona–Miskolci DVTK Jegesmedvék 1–3. Összesítésben a DVTK vezet 2:0-ra.
Gyergyói HK–Újpesti TE 4–3. Összesítésben a Gyergyói HK vezet 2:0-ra.
FTC-Telekom–Debreceni EAC 6–1. Összesítésben a Ferencváros vezet 2:0-ra.

A negyeddöntőt az egyik csapat negyedik sikeréig játsszák, a hosszabbításos meccsek pedig az első gólig tartanak.

A további program
Kedden: 18.30 órától Csíkszeredai Sportklub–BJAHC, 19 órától Újpesti TE–Gyergyói HK, 19.30-tól pedig Debrecen–Ferencváros és DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona.
Szerdán: 18.30 órától Csíkszeredai Sportklub–BJAHC és Újpesti TE–Gyergyói HK, 19.30-tól pedig Debrecen–Ferencváros és DVTK Jegesmedvék–Brassói Corona.