Az NHL honlapján közzétett biztonsági protokoll rendelkezéseiben a koronavírus-járványra tekintettel írták elő a viseletet.
A pandémiás szabályozás értelmében a klubtulajdonosoknak tilos személyes találkozókat tartaniuk a játékosokkal és az edzői stáb képviselőivel, továbbá együttesenként legfeljebb 50 ember utazhat idegenbeli mérkőzésekre.
A hokisokat pedig arra kérik, hogy ne látogassanak éttermeket, bárokat, klubokat, illetve ne hívjanak vendégeket magukhoz.
A huszonnégy egyesült államokbeli és hét kanadai klubot összefogó NHL 2019/2020-as – a Tampa Bay Lightning végső sikerét hozó – szezonjának rájátszását zárt övezetekben, úgynevezett buborékokban rendezték Torontóban és Edmontonban.
Az új idény január 13-án kezdődik, a csapatok az alapszakaszban a korábban megszokott 82 helyett 56 mérkőzést játszanak, de ugyanúgy 16 csapat jut a rájátszásba.
A román labdarúgás egyik legemlékezetesebb sikere után alig két hónappal Székelyudvarhely újabb futballcsodát élhetett meg. A friss BEK-győztes Bukaresti Steaua 1986 nyarán barátságos mérkőzésen lépett pályára a C osztályos Haladás ellen.
Hazai pályán folytatja bajnoki szereplését vasárnap a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda. A Kolozsvári U, illetve az FCSB elleni mérkőzések előtt Diószegi László és Szondy Zoltán a Székely Sportnak beszélt az esélyekről és a szezon eleji célokról.
Shahed típusú volt az a drón, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le a Buzău megyei Padina térségében – közölte a legfőbb ügyészség.
Menthetetlen, bukott maffiafőnökkel foglalkozni felesleges – reagált Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán Orbán Viktor, a Fidesz elnöke, volt kormányfő Tusnádfürdőn szombaton elmondott beszédére.
Felzúdulást keltett a soviniszta, magyarellenes román körökben, hogy Antal Árpád, Sepsiszentgyörgy polgármestere jelezte: nem kívánja engedélyezni Mihai Tîrnoveanu megmozdulását, amelyet péntek délutánra tervez a háromszéki városban.
Ikertestvére amszterdami útja miatt illegális schengeni tartózkodással gyanúsították meg a Politico újságíróját a kolozsvári reptéren. Több tengerparti üdülőhely maradt áram nélkül a hálózat túlterheltsége miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!