Szétlövéssel dőlt el magyar–olasz hokimeccs

MTI 2023. november 11., 11:42

A magyar jégkorong-válogatott a rendes játékidőben és a hosszabbításban is egyenlőre állt az olasz csapattal szemben a Tüskecsarnokban zajló Sárközy Tamás Emléktorna második fordulójában.

Az olaszok voltak pontosabbak Fotó: Facebook/magyarjegkorong

A szövetségi kapitányként csütörtökön debütált Don MacAdam alaposan felforgatta csapatát az ukránokkal szembeni csütörtöki vereség után. Öt helyen is változott az összeállítás, ráadásul szinte senki sem játszott ugyanabban a támadósorban, illetve védőpárban, amelyben egy nappal korábban. A kapuban Bálizs Bence kezdett, ő csütörtökön Horváth Dominik cseréje volt.

Mindkét gárda nagy sebességgel kezdett, az 5. percben pedig Páterka Bence szerencsés góllal vezetést szerzett. A komoly iram mellett nem voltak veszélyes helyzetek, a vendégek két emberelőnyt is kihagytak.

A 2026-os téli olimpiára házigazdaként készülő olaszok alaposan megnyomták a második harmadot, és a 34. percben tudtak egyenlíteni. Előbb a felső lécen csattant a korong, majd egy keresztpasszból Philip Salinitri bombázott a takarás miatt semmit nem érzékelő Bálizs kapujába.

A fordulást követően kettős emberelőnybe kerültek a hazaiak, de kimaradt, ráadásul egyből jött az olasz fór. Mivel nem esett újabb gól, jött a hosszabbítás, majd a szétlövés, ebben csak Phil Pietroniro volt eredményes.

Ez a két csapat az április 28.-május 4. közötti bolzanói divízió I/A-világbajnokságon is találkozni fog.

Szombaton 18 órától a torna zárófordulójában a magyarok a szlovénokkal csapnak össze.

Jégkorong Sárközy Tamás Emléktorna, 2. forduló:

Olaszország–Magyarország 2–1 (0–1, 1–0, 0–0, 0–0), szétlövés után.
Gól: Salinitri (34.), illetve Páterka (5.).

Szlovénia–Ukrajna 5–4 (2–1, 1–2, 2–1).

Az állás: 1. Olaszország 5 pont, 2. Ukrajna 3 (9–9), 3. Szlovénia 3 (5–5), 4. Magyarország 1 (5–7).