Szétlövéses svéd siker a hokivébé magyar csoportjában

MTI 2023. május 16., 10:41

A lett-finn közös rendezésű elit jégkorong-világbajnokságon a svéd válogatott szétlövés után legyőzte a címvédő, olimpiai bajnok finn csapatot a magyar érdekeltségű tamperei csoport 3. fordulójában, hétfőn késő este. A piros-fehér-zöldek kedden este a franciák ellen lép jégre.

A finn Atte Ohtamaa (b) és a svéd Jonatan Berggen (b2) a jégkorong–világbajnokság harmadik fordulójában játszott Finnország–Svédország mérkőzésen a finnországi Tamperében Fotó: MTI/Illyés Tibor

A két ősi rivális csatáját telt ház, közel 15 ezer néző előtt vívták. Hatalmas iram és küzdelem folyt a Nokia Aréna jegén, a kapusok egészen a 38. percig remekeltek, ekkor egy gyors támadás végén Oscar Lindberg maradt őrizetlenül, és kapáslövése nyomán a korong utat talált a kapuba. A világranglista-vezető házigazda csapat fergeteges tempót diktált, és a 47. percben Juho Lammiko éles szögből leadott lövése után a féltérdre rogyó Lars Johansson kapus lábáról pattant korong a gólvonal mögé. Ez volt az első találat, amelyet a svéd együttes kapott a tornán.

Folytatódott az „űrhoki”, a hosszabbításban emberelőnybe kerültek a vendégek, de nem esett gól, így a szétlövés döntött, ebben pedig a svédek voltak a jobbak. A csoport másik mérkőzésén harmadik egygólos vereségét szenvedte el a német válogatott: a pont nélkül álló együttes 3–2-re kapott ki a továbbra is százszázalékos amerikai csapattól.

A svéd Andre Petersson (b) és a finn Miika Koivisto (j) a jégkorong–világbajnokság harmadik fordulójában játszott Finnország–Svédország mérkőzésen a finnországi Tamperében Fotó: MTI/Illyés Tibor

A magyar válogatott kedden 20.20 órától Franciaország ellen lép jégre.

Jégkorong, elit-vb, 3. forduló:

A csoport (Tampere): Svédország–Finnország 2–1 (szétlövés után) és Egyesült Államok–Németország 3–2.
Az állás: 1. Egyesült Államok 9 pont/3 mérkőzés, 2. Svédország 8/3, 3. Dánia 5/2, 4. Finnország 4/3, 5. Franciaország 3/2, 6. Ausztria 1/2, 7. Németország 0/3 (5–8), 8. Magyarország 0/2 (2–10).

B csoport (Riga): Lettország–Csehország 4–3 (hosszabbítás után) és Kanada–Szlovákia 2–1 (szétlövés után).
Az állás: 1. Kanada 8/3, 2. Csehország 7/3, 3. Svájc 6/2, 4. Szlovákia 4/3, 5. Kazahsztán 2/2 (5–8), 6. Lettország 2/3 (5–11), 7. Norvégia 1/2, 8. Szlovénia 0/2

A csoportok első négy helyezettje bejut a negyeddöntőbe, az utolsók kiesnek, és jövőre a divízió 1/A-ban szerepelnek.

A további program

Kedd (május 16.): 16.20 órától Dánia–Ausztria és Szlovénia–Norvégia, 20.20-tól pedig Franciaország–Magyarország és Svájc–Kazahsztán.
Szerda (május 17.): 16.20 órától Egyesült Államok–Ausztria és Lettország–Norvégia, 20.20-tól pedig Finnország–Franciaország és Kanada–Kazahsztán.