Szétlövésben dőlt el a karácsonyi Erste Liga-rangadó

Orbán Zsolt 2020. december 26., 22:35 utolsó módosítás: 2020. december 26., 22:37

Karácsonykor sem állt le az élet a jégkorong Erste Ligában. A szombati csúcsmeccsen a DEAC vitte el a bónuszpontot a Tüskecsarnokból, az UTE pedig lenullázta a Titánokat.

Hetényi Zoltán 24 védéssel zárta a rangadót. Archív Fotó: Fucskó Tamás

Két mérkőzést rendeztek karácsony második napján a magyarországi és erdélyi jégkorongcsapatokat is felvonultató ligában. A játéknap első összecsapásán a Fehérvári Titánok látogattak az UTE-hez, majd az esti rangadón a MAC HKB Újbuda és a DEAC ütközött a Tüskecsarnokban.

Az Újpesti TE dolgát nem igazán tudták megnehezíteni a Titánok, a lilák eredményes második harmadnak köszönhetően könnyedén nyertek. A 4–0-s hazai sikerrel végződő találkozón rendkívűl sportszerűen hokiztak a csapatok, egyetlen kiállítást sem ítéltek a játékvezetők.

A MAC HKB és a DEAC között már nagyobb küzdelem zajlott. Az újbudaiak kétszer is vezettek, a debrecenieknek viszont mindkétszer összejött az egyenlítés. 2–2-es rendes játékidő után a hosszabbításban nem született újabb gól. A büntetőknél Hetényi Zoltán és Bálizs Bence is jól állta a sarat, a szétlövésben egyedüliként Vojtech Kloz, a DEAC cseh hátvédje talált be, s ezzel megszerezte csapatának a bónuszpontot.

A DEAC és a MAC HKB helyet cserélt a tabellán, Hetényiék egy pontra közelítették meg a címvédő, de a vesztett pontok tekintetében továbbra is a Brassói Corona áll a legjobban.

Vasárnap Vasas–Dunaújváros és Titánok–DEAC mérkőzésekkel folytatódik az alapszakasz.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Szombati eredmények:

MAC HKB Újbuda–DEAC 2–3 – szétlövéssel (1:0, 1:2, 0:0, 0:0, 0:1)
Gólszerzők: Molnár Bálint (2.), Brance Orban (37.) ill. Kiss Patrik (31., 39.), Vojtech Kloz (győztes rávezetés)
Kapura lövések: 26–31
Kiállítások: 4, ill. 22 (ebből Mihalik András 2+10 fegyelmi) perc

Újpesti TE–Fehérvári Titánok 4–0 (0:0, 3:0, 1:0)
Gólszerzők: Riley Stadel (21.), Kyle Just (25.), Mario Lamoureux (27.), Szabad Kevin (58.)
Kapura lövések: 44–28