A szokásos módon két nap alatt kétszer találkozott magyarországi ellenfelével a Fox Hockey Gyergyószentmiklóson. Mindkét meccs nagyon izgalmas volt, de a végén mindkétszer a zöld-fehér csapat játékosai örülhettek.
Az első összecsapás a kapusokról szólt. A házigazdák ketrecét védő Nadina Nuciu sokáig meccsben tartotta a gyergyóiakat, mindössze 2 gólt kapott a 60 perc alatt, de a hazai csatároknak csak egyszer sikerült bevenniük a Fradi kapuját Bálint Regina révén. Ez pedig egygólos vereséget jelentett.
Teljesen más volt a vasárnapi összecsapás forgatókönyve. A Fradi szerzett vezetést, majd a Szekeres Edit két góljával fordítottak a rókalányok, hogy aztán még az első szünet előtt 2-4 legyen az eredmény. A második harmadban érintetlenül maradt mindkét háló, a harmadik legelején pedig Szekeres elért a mesterhármasig, visszahozva a hazai reményeket.
Ment az idő, az eredmény pedig nem változott többször, egészen a véghajráig: Barabás László edző lehívta a kapusát és a kockáztatás megérte: 59.27-nél Szekeres negyedszer is gólt lőtt, ezzel pedig hosszabbításra mentette a meccset a Fox Hockey. A ráadásban nem dőlt el a találkozó, a szétlövések lutrija pedig a Ferencvárosnak hozta meg a bónuszpontot.
A Fox Hockey számára most szünet jön a magyar bajnokságban, a rókalányok legközelebb január 13-án és 14-én a Dunaújvárosi Angels együttesét fogadják.
A sűrű köd ellenére végig izgalmas és helyzetekben gazdag mérkőzésen tartotta otthon a három pontot az FK Csíkszereda, amely a félpályáról kapott gólt az Unirea Slobozia ellen, de a hajrában sikerült visszavenni és végül megőrizni az előnyt.
A romániai kluboknak bő egy évük lesz felkészülni az új szabályra: 2026-tól minden csapatnak kötelező lesz legalább 40 százalékban hazai játékost szerepeltetni. A szakma megosztott, hogy ez jól jön, avagy rosszul sül el.
Alig több, mint egy hónap múlva alkalmazásba lép a gépjárműadózást szabályozó új törvény. Mi változik? Milyen tényezők alapján számítják ki az új gépjárműadót, kinek kedvez az új rendszer és milyen kategóriák esetében szűnik meg az adómentesség?
Egy háromtagú román állampolgárságú bűnözői banda csaknem 4 millió forint értékű készpénzt és aranyat zsákmányolt az M5-ös autópálya Lajosmizsei pihenőjénél; a rablók külföldre menekültek, de amikor visszatértek Magyarországra, a rendőrök elfogták őket.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) egyetért a központi közigazgatás tevékenységének hatékonyabbá tételével, a bérek csökkentését azonban nem támogatja – jelentette ki Sorin Grindeanu elnök.
… jóformán neki se fogtak egy vasúti felüljárónak, máris összedőlt, elakadt a vonatközlekedés… akad olyan település Romániában, ahol folyóvíz nincs, de karácsonyi vásár naná, hogy van!
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!