Szekeres Edit négy gólja csak egy pontot ért a gyergyóiaknak

Gergely Imre 2023. december 10., 17:31 utolsó módosítás: 2023. december 10., 17:34

Az FTC-Telekom csapatával találkozott a gyergyószentmiklósi Fox Hockey szombaton és vasárnap. A magyar női U25-ös bajnokságban az első meccsen csak három, a másodikon nyolc gól esett a rendes játékidőben, a rókalányok viszont csak egy ponttal gazdagodtak.

Hatalmasat küzdöttek a gyergyói játékosok Fotó: Fox Hockey

A szokásos módon két nap alatt kétszer találkozott magyarországi ellenfelével a Fox Hockey Gyergyószentmiklóson. Mindkét meccs nagyon izgalmas volt, de a végén mindkétszer a zöld-fehér csapat játékosai örülhettek.

Az első összecsapás a kapusokról szólt. A házigazdák ketrecét védő Nadina Nuciu sokáig meccsben tartotta a gyergyóiakat, mindössze 2 gólt kapott a 60 perc alatt, de a hazai csatároknak csak egyszer sikerült bevenniük a Fradi kapuját Bálint Regina révén. Ez pedig egygólos vereséget jelentett.

Fotó: Fox Hockey

Teljesen más volt a vasárnapi összecsapás forgatókönyve. A Fradi szerzett vezetést, majd a Szekeres Edit két góljával fordítottak a rókalányok, hogy aztán még az első szünet előtt 2-4 legyen az eredmény. A második harmadban érintetlenül maradt mindkét háló, a harmadik legelején pedig Szekeres elért a mesterhármasig, visszahozva a hazai reményeket.

Ment az idő, az eredmény pedig nem változott többször, egészen a véghajráig: Barabás László edző lehívta a kapusát és a kockáztatás megérte: 59.27-nél Szekeres negyedszer is gólt lőtt, ezzel pedig hosszabbításra mentette a meccset a Fox Hockey. A ráadásban nem dőlt el a találkozó, a szétlövések lutrija pedig a Ferencvárosnak hozta meg a bónuszpontot.

A Fox Hockey számára most szünet jön a magyar bajnokságban, a rókalányok legközelebb január 13-án és 14-én a Dunaújvárosi Angels együttesét fogadják.

Jégkorong magyar női U25-ös bajnokság
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–FTC-Telekom 1–2 (1–0, 0–1, 0–1).
Gólszerzők: Bálint Anna-Regina (3. perc), illetve Nemszilaj Diána (25. és 46. perc)
Gyergyószentmiklósi Fox Hockey – FTC-Telekom 4-5 büntetők után (2-4, 0-0, 2-0, 0-0, 0-1)
Gólszerzők: Szekeres Edit (4., 7., 42., és 60. perc) illetve Nemszilaj Diána (2.), Kosztya Laura (7., 10.), Péter Csilla (20.), és Keresztes Zsuzsanna (65., győztes büntető).