A tornán hat csapat vesz részt: a házigazda Apafejek (Székelyudvarhely) mellett a Kezdőők (Csíkszereda), a Rekkencsek (Gyergyószentmiklós), a Rikkancsok (Marosvásárhely), az Old Boys (Kézdivásárhely) és a Sepsi Farkasok (Sepsiszentgyörgy).
A csapatokat két hármas csoportba sorolták. Az A csoportban a Rekkencsek, az Apafejek és az Old Boys kapott helyet, míg a B csoportban a Rikkancsok, a Kezdőők és a Sepsi Farkasok küzdenek meg egymással. Minden mérkőzés 2x15 perces játékidővel zajlik, futóórával. A csoportmérkőzések után az azonos helyezést elérő csapatok keresztbe játszanak egymással.
A torna szabályai szerint csak amatőr játékosok vehetnek részt. A meghívott csapatok
többnyire a jégkoronggal pár éve, már felnőtt korban megismerkedő örökfiatalokból állnak. A szabályok sportszerűséget és a fair play szellemiségét helyezik előtérbe: nincs tilos felszabadítás, testjáték nem megengedett, a kisebb szabálytalanságokat 1,5 perces, a súlyosabbakat 5 perces kiállítással büntetik.
Az Apafej torna nemcsak egy sportesemény, hanem egy közösségi találkozó is, ahol a jégkorong szerelmesei egy családias hangulatú rendezvényen vehetnek részt.
Korábban volt két hasonló próbálkozás, Csíkkarcfalván és Marosvásárhelyen, de azok csak
négycsapatos tornák voltak. Ez az első alkalom, hogy minden olyan székelyföldi város képviselteti magát, ahol van hokiélet.
Apafejek hokitorna, program, szombat, székelyudvarhelyi városi jégpálya
9.00 Rekkencsek–Apafejek
10.00 Rikkancsok–Kezdőők
11.00 Rekkencsek–Old boys
12.00 Rikkancsok–Sepsi Farkasok
13.00 Apafejek–Old boys
14.00 Kezdőők–Sepsi Farkasok
15.00 A csoport 3. hely–B csoport 3. hely
16.00 A csoport 2. hely–B csoport 2. hely
17.00 A csoport 1. hely–B csoport 1. hely
17.50 Díjkiosztó és közös fénykép
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Felkészülési mérkőzést játszott egymással a Sepsi OSK és a Székelyudvarhelyi FC szerdán délután. Habár az udvarhelyiek 2–1-es vereséget szenvedtek, hasznos tapasztalatokkal gazdagodtak a harmadosztályú bajnokság augusztus végi rajtja előtt.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Románia országos energiarendszere az egyik legnehezebb időszak küszöbén áll.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!