Három székelyföldi születésű játékost, Fejes Nándort (Gyergyói HK), Ambrus Gergőt és Mihály Ákost (mindketten Hydro Fehérvár AV19), illetve két erdélyi csapatnál hokizó jégkorongozót, Vincze Pétert (Gyergyói HK) és Kóger Dánielt (Brassói Corona) találunk a keretben.
A magyar szövetség honlapjának szerdai híre szerint a most behívott játékosok április elsején Miskolcon kezdik a munkát, majd április 5-én és 6-án két felkészülési mérkőzést játszanak Ukrajna csapatával. Ezt követően három nap szünet után folytatják az edzéseket és április 14-én és 15-én Japán együttesével csapnak össze kétszer. Mind a négy találkozót Miskolcon rendezik.
A finnországi Tamperében és a lettországi Rigában rendezik május 12. és 28. között a 2023-as elit jégkorong-világbajnokságot. Az A csoport mérkőzéseinek Tampere, a B-nek pedig Riga ad majd otthont.
A magyar válogatott az A csoportban, vagyis a finnországi Tamperében fog játszani. Az A csoportban Finnország, Dánia, Németország, Ausztria, Franciaország, Svédország, Csehország és Magyarország, a B-ben pedig Kanada, az Egyesült Államok, Svájc, Szlovákia, Lettország, Norvégia, Kazahsztán és Szlovénia szerepel.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Hiába vezetett a hajrában a Sepsi OSK, a hosszabbításban megítélt büntetővel egyenlített a Voluntari, így 1–1-es döntetlen született a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának hétközi, 4. fordulójában.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
Kedden reggel pontban kilenc órakor megérkezett a végrehajtó a nagyváradi premontrei templomhoz, ahol a Fejes Rudolf Anzelm apáttal szolidarizáló hívek fogadták. Ez sem akadályozta meg abban, hogy mise közben, csendőrök kíséretében behatoljon a templomba.
„Soha nem táncoltam a néped sírjain” – így reagált a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion a Magyar Péter által megfogalmazott vádakra.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!